Ana SayfaGenelMicrosoft ve Nintendo ardı ardına zam açıklaması yaptı

Microsoft ve Nintendo ardı ardına zam açıklaması yaptı

Sony tarafından geçtiğimiz hafta yapılan zam açıklamasının ardından Microsoft’un fiyat arttırmayacağını duyurmuş ve artık gözler Nintendo’ya çevrilmişti. İşte Nintendo’dan da beklenen açıklama geldi.

Microsoft ve Nintendo ardı ardına zam açıklaması yaptı. Oyun dünyasının en önemli platformlarından biri olan PlayStation 5, geçtiğimiz hafta oyuncuların canını sıkacak bir haberle gündeme gelmişti. Teknoloji ve oyun devi Sony tarafından yapılan açıklamaya göre, Amerika Birleşik Devletleri’nin dışındaki diğer bütün bölgelerde PlayStation 5 fiyatlarına hatırı sayılır bir zam yapılmıştı. Ülkemizin de içerisinde bulunduğu Avrupa pazarı da bu zam yağmurundan nasibini alırken, Sony’nin Avrupa bölgesi için öngördüğü zam oranı %10 olarak açıklanmıştı.

Nintendo, bir animasyon stüdyosu satın alıyor

Sony’nin bu açıklamasının ardından gözler şirketin en büyük rakibi olan Xbox’a çevrilirken, Microsoft cephesinden de bu konuya ilişkin yanıt gecikmedi. Microsoft’un üst düzey yönetimi tarafından yapılan açıklamaya göre, Xbox Series ve Xbox One modellerinde herhangi bir zam kararı gündemde değil.

Nintendo, Rusya'da dijital satışları askıya aldı

Microsoft ve Nintendo ardı ardına zam açıklaması yaptı

Bir diğer ifade ile oyunseverler en azından bu sene boyunca Xbox oyun konsollarını aynı fiyattan almaya devam edebilecekler. İşte sektörün iki devinden birinin zam haberiyle gündeme gelmesinin ardından diğerinin ise zamma karşı olduğu yönünde açıklamalar yapması, gözlerin bir anda üçüncü oyun kurucuya yani Nintendo’ya çevrilmesine neden oldu.

xbox haber

Bugün merakları giderecek bir açıklama yapan Nintendo yetkilileri, Switch fiyatlarına ilişkin herhangi bir zam düşüncülerinin olmadığını ve bu yılı mevcut fiyatlarla geçirmeyi düşündüklerini dile getirdi. Böylece oyun dünyasında maliyetleri sebep göstererek artış yapan tek konsol devi PlayStation 5 olmuş oldu.

Facebook kullanıcıları dinlemeye başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting