Huawei küresel etkinliği için geri sayıma geçti

Huawei P50 serisi, devasa ultra geniş sensörle 29 Temmuz'da geliyor

Huawei’nin yeni seri P modelleri sonunda Avrupa pazarına çıkıyor. Çinli üretici önümüzdeki hafta gerçekleştireceği etkinlik ile P serisi modellerini Avrupa’ya getirecek.

Huawei küresel etkinliği için geri sayıma geçti. Huawei için 2021 yılı pek de iyi geçmedi. Malum şartlardan ötürü mobil pazarda geri çekilen Çinli üretici giyilebilir teknolojilere ve PC pazarına ağırlık verdi. Normal zamanda yıl içerisinde 20’den fazla yeni model tanıtan Çinli şirket bu yılı ise es geçti. Yalnızca Çin pazarı için 2 – 3 model tanıtan Huawei, Avrupa’da ise yokları oynadı.

Şimdi Avrupa için kolları sıvayan Huawei önümüzdeki hafta bir etkinlik düzenleyeceğini açıkladı. Düzenlenecek olan etkinlikte büyük bir ihtimalle yeni bir ürün tanıtılmayacaktır. Büyük ihtimalle P50 modellerinin Avrupa’ya gelişi duyurulacak. Peki P50 modelleri Avrupa’da başarılı olabilir mi?

Huawei P50 serisi, devasa ultra geniş sensörle 29 Temmuz'da geliyor

Huawei küresel etkinliği için geri sayıma geçti

Çinli üretici gerçekleştirdiği etkinlik sonrasında P50 modellerini Avrupa ve dolayısıyla da Türkiye’de satışa sunacak. Peki bu modeller başarılı olabilecek mi? Asıl merak edilen soru bu.

Hali hazırda P50 modelleri kamera performansıyla DxOMark’ta zirveye yerleşmiş durumda. Fakat bu ne kadar devam eder bilinmiyor. Malum Xiaomi ve Oppo gibi modeller de önümüzdeki dönemde sağlam cihazlarını satışa sunacak.

P50 hala Google servislerinden mahrum olduğu için beklenen başarının uzağında kalabilir. Tabi ki burada asıl önemli etken Huawei’nin uygulayacağı fiyat politikası. Eğer Huawei rakipleri gibi bir fiyat politikası uygularsa işi hayli zor olacaktır.

Apple, motosiklet kullanıcılarını üzecek bir açıklama yaptı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir