Apple, motosiklet kullanıcılarını üzecek bir açıklama yaptı

Apple, motosiklet kullanıcılarını üzecek bir açıklama yaptı

Motosikletiniz için iPhone montaj aparatını satın almayı bırakmanız gerek. İlk olarak MacRumors tarafından görülen yeni bir Apple Destek gönderisine göre, teknoloji devi, gidonlardan iletilen yüksek genlikli titreşimlerin telefonlarının kameralarına zarar verebileceği konusunda uyardı. İşte detaylar.

Apple tarafından yayınlanan raporlara göre özellikle yüksek güçlü motosiklet motorları tarafından üretilen titreşimler iPhone kameralarına kalıcı hasar verebiliyor. Basit bir Google araması için ya da navigasyon için iPhone cihazlarını motosikletlerine aparatla tutturan kullanıcılar kameralarına zarar veriyor olabilirler. Şirket onca zamandan sonra neden şimdi bu uyarıyı yaptı muamma. Ancak şirket iPhone kameraların ciddi anlamda bozulabileceğinin altını çiziyor.

Apple, motosiklet kullanıcılarını üzecek bir açıklama yaptı

Apple, kameranın optik görüntü sabitleme (OIS) ve kapalı döngü otofokus (AF) özelliklerinin, yüksek genlikli titreşimlere uzun süreli maruz kalma nedeniyle zarar görebileceğini söyledi. Bir kameranın OIS’si, bir cihazın hareketini algılamasını mümkün kılıyor. Buna karşılık, jiroskop açıları değiştiriyor ve fotoğraf çekerken yanlışlıkla hareket ettiğinizde bulanıklığı önlemek için lensi ayarlıyor. Yani telefonunuzun kamerası için oldukça önemli özellikler diyebiliriz. iPhone 7’den bu yana tüm modeller her iki özelliğe de sahip. Bu nedenle Apple, iPhone’ları yüksek güçlü veya yüksek hacimli motorlara sahip motosikletlere takmanın önerilmediğini söylüyor. Eğer motosiklet kullanan bir Apple müşterisiyseniz hasar riskini azaltmak için titreşim sönümleyici bir montaj parçası satın almak isteyebilirsiniz.

İnternetten anahtar kopyalayarak hırsızlık yapabilirler: Akıllara durgunluk veren yöntem


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir