Huawei Ascend GX1 Resmi Olarak Tanıtıldı

Huawei Ascend GX1 575

Phablet kategorisinde akıllı telefonlar üretmeye devam eden Çinli telefon üreticisi Huawei, 6 inçlik yeni telefonu Huawei Ascend GX1’i resmi olarak tanıttı.

Özellikle gelişmekte olan pazarlarda büyük ilgiyle karşılanan düşük maliyetli akıllı telefonları sayesinde akıllı telefon pazarındaki etkinliğini her geçen gün arttıran Çinli telefon üreticisi Huawei, orta ve seviye akıllı telefon kategorilerini de ihmal etmiyor. Merakla beklenen yeni akıllı telefonu Huawei Honor 6 Plus’ı geçtiğimiz günlerde piyasaya süren firma, şimdi de orta seviye yeni akıllı telefonu Huawei Ascend GX1‘i resmi olarak tanıttı.

Huawei_Ascend_GX1

Son dönemde hızla yükselen phablet alanının başarısına fazlasıyla güvenen Huawei, bu kategoride telefonlar üretme yönündeki eğilimini Huawei Ascend GX1‘de de sürdürdü. 720p çözünürlükteki 6 inçlik dev ekranıyla dikkat çeken Ascend GX1’in donanımsal özellikleri arasında Qualcomm’un 64 bitlik Snapdragon 410 işlemcisi, 1 GB RAM, 8 GB dahili hafıza, 32 GB’a kadar microSD hafıza kartı desteği, 3500mAh batarya, 8 megapiksel arka kamera ve 2 megapiksel ön kamera yer alıyor.

Huawei_Ascend_GX1 (2)

Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle piyasaya sürülecek olan Huawei Ascend GX1, orta seviye telefonlarda alışık olduğumuz plastik gövdeye sahip olsa da kendi boyutundaki bir telefona göre oldukça ince olan ekran çerçevesiyle benzerlerinden ayrılıyor. Şimdilik sadece Çin’de satışa sunulan telefonun önümüzdeki dönemde diğer bölgelere de taşınması bekleniyor.

iPhone 6s Mini Önümüzdeki Yıl Çıkabilir