Ana sayfa Akıllı Telefon HTC'ye kalp masajı: HTC 5G akıllı telefonlar duyuruldu!

HTC’ye kalp masajı: HTC 5G akıllı telefonlar duyuruldu!

Her yıl farklı model akıllı telefon üretmeyen şirketin unutulmaya başlandığı piyasada, HTC 5G akıllı telefonlar ile yeniden ayağa kalkmak istiyor. Şirketin yeni modelleriyle ilgili, bunun dışında başka bazı detayları da yer alıyor.

HTC, Mayıs 2018’de HTC U12+ modelini son olarak kullanıcılarla buluşturmuştu. Ancak, katlamalı cep telefonlarıyla yarışan akıllı telefon üreticilerinin rekabeti karşısında HTC’nin çok daha farklı bir strateji izlemesi gerekiyor. Şu an için HTC; katlama teknolojisi veya su altı kamerası kullanmayacak.

HTC 5G akıllı telefonlar 2019’da satışa çıkacak

Akıllı telefon pazarındaki satış daralmasından sonra tüm cep telefonu üreticileri farklı bir yol izlemeye başladı. Örneğin Apple daha çok hizmetlere yönelirken, Huawei gibi şirketler katlama ve 5G teknolojisine yöneldi. Xiaomi ise uygun fiyatlı çözümlerine devam ediyor.

Dünyanın ilk 5G destekli akıllı HUB modelini de daha önce geliştirmiş olan HTC, aynı 5G teknolojisini bu sefer de akıllı telefonlarında kullanacak. Konuyla ilgili henüz net bir açıklama yapılmasa bile 5G teknolojisinin kesin olduğunu söyleyebiliriz.

HTC firması çoğunlukla Sony ile kıyaslanıyor. Sony, son dönemlerde yaptığı milyarlarca dolar zarardan sonra elektronik bölümünü diğer bölümlerle birleştirmişti. HTC’de muhtemelen aynı yolu takip ediyor.

Sizce HTC, 5G teknolojisiyle rekabette önemli bir yer elde edebilecek mi? Görüşlerinizi yorumlar bölümünden aktarabilirsiniz.

HTC çok uzun bir süre sonra kar etti

2 YORUM

  1. Bilenler bilir bilmeyenlere de ben söyleyeyim , Google zamaninda Htc’nin akilli telefon üretim ekibini satin (1.1 milyar dolar) aldiktan sonra Telefon üretim işine girişti, bu aşamada google pixel’ler ortaya çikti , peki Htc’ye ne mi oldu ? Elde patladi , Sanirim Tayvan yerleşikli olan Şirket gözden düşerek yeni ekip kurdu , daha sonralarda alişilmiş olan htc desire modellerinin saltanatini yikip U11 , U12 işine giriştiler fakat gereken rağbeti göremediler, evet bir yazimizin daha sonuna geldik , bir sonraki yazimizda görüşmek dileğiyle sjshkshsjsh şaka tabiki de , fakat benden size iyi editör olur 🙂

    • Google HTC’nin akıllı telefon bölümünü geçtiğimiz yıl satın aldı. Dolayısıyla Pixel modelleri zaten vardı ve HTC tarafından üretiliyordu. Google bu hamlesiyle bir nevi kendi üretim bandını kurmuş oldu. HTC’deki büyük düşüş, ısınma sorunları yaşayan Snapdragon 810 yonga setini kullanan One M9 modeliyle başladı. Sonrasında da iflah olmadılar zaten. Bu duruma gelmelerindeki temel unsurlardan birisi de katı fiyat politikalarına ısrarcı olmaları.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler