Ana SayfaAppleYeni iPhone modellerinin tamamında 5G olacak

Yeni iPhone modellerinin tamamında 5G olacak

Yeni iPhone modellerinin tanıtımına az bir zaman kalmışken, ilginç haberler gelmeye devam ediyor. Bundan kısa bir süre önce Analist Ming-Chi Kuo tarafından yapılan açıklamalar, yeni tanıtılacak olan iPhone modellerinin 3 tanesinden yalnızca 2 tanesinde 5G kullanılacağını söylüyordu. Ancak analist tahminlerini biraz değiştirdi. İşte haberimizin detayları.

Dünyanın geleceğini 5G şekillendirecek ve bütün akıllı telefon üreticileri bu teknolojiye göre konum almaya çalışıyor. Apple ise henüz tam olarak 5G konusunda ciddi bir adım atmış değil. Geçtiğimiz günlerde Intel’in 5G birimini satın alması, ciddi bir hamleydi ancak şirket bu konuda yine de pek yeterli olmayabilir.

Yeni iPhone modellerinin rekabeti daha güçlü olacak

Apple piyasadaki uygun fiyatlı Android akıllı telefonlarla rekabet etmekte güçlük çekiyor. Üstelik bu uygun fiyatlı Android cep telefonları 5G ile entegre edilmiş şekilde satışa sunulursa, Apple çok daha fazla zorluk çekecek. Bu nedenle şirketin ilk hedeflerinden birisi de bütün akıllı telefonlarında 5G kullanabilmek.

Ünlü bir analist tarafından yapılan açıklama ise tam da böyle bir konuya değiniyor. Apple’ın 2020 yılında çıkaracağı üç akıllı telefondan üçünün de 5G bağlantılı olacağını ifade eden Apple analisti, bu konuda umutlu.

Genel olarak değerlendirildiğinde akıllı telefon almak isteyen birisi muhtemelen 5G bağlantısı da isteyecektir. Bu durum akıllı telefon üreticilerinin çok daha fazla 5G odaklı olmasına neden olabilir. Apple analistinin dediği gibi muhtemelen yeni iPhone cep telefonlarının tamamında 5G kullanacak. Peki sizce de Apple, yeni modellerinde nasıl bir yol izleyecek? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Huawei’nin 5G ekipmanı İngiliz Komitesi tarafından desteklendi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU