Ana SayfaGenelHTC akıllı telefon pazarından vazgeçmiyor

HTC akıllı telefon pazarından vazgeçmiyor

İşlerin her geçen gün biraz daha kötüye gittiği HTC, 2019 için oldukça umutlu. Şirket yetkilileri yeni yılda pazar paylarının artacağını iddia ediyorlar. İşte detaylar.

Akıllı telefon pazarının en köklü isimlerinden biri olan HTC, son yıllarda adeta dibe vurmuş durumda. 2011 yılında akıllı telefon pazarının yüzde 8.8’ine hitap eden Tayvanlı üretici, 2018’de ise sektördeki payını yüzde 0.9’a kadar düşürmüş durumda.

HTC 2019 için hayli umutlu

Son yıllarda mobil tarafta sürekli zarar gösteren üreticinin üçüncü çeyrekteki geliri de bir önceki yıla göre 400 milyon dolar düşüşle 130.8 milyon dolar olarak açıklanmıştı. Fakat tüm bu iç karartıcı tabloya rağmen yine de şirket yetkilileri hayli umutlu açıklamalarda bulunuyor.

Şirketin CEO’su konumunda bulunan Darren Chen, 2019’dan umutlu olduklarını ve önümüzdeki yıl pazar paylarını arttıracaklarını ifade etti. Görünen o ki kısa vadede HTC’nin akıllı telefon pazarından çekilmek gibi bir düşüncesi bulunmuyor.

Şunu da belirtmek gerekiyor. Tayvanlı üreticinin birkaç sene içerisinde bu kadar gerilemesinin en önemli nedeni katı fiyat politikası. 2015 yılında satışa sunulan One M9 modelinde yaşanan ısınma sorunlarının akabinde düşüşe geçen Tayvanlı üretici, belki o zaman doğru düzgün bir fiyat politikası benimseseydi işler bu reddeye gelmezdi. Fakat katı fiyat politikasında ısrarcı olunması, Tayvanlı üreticinin pazar payını iyiden iyiye azalttı. Bir zamanlar Tayvan’ın en değerli şirketi konumunda bulunan HTC, şu aralar kendi ülkesinde de gözden düşmüş durumda.

Huawei P30 Pro 4 ana kamerayla geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting