HTC büyüme rekoru kırmaya devam ediyor: Küllerinden yeniden doğuyor

HTC Wildfire R70

Bir zamanların en büyük akıllı telefon şirketlerinden bir tanesi olarak bilinen HTC büyüme rekoru kırmaya devam ediyor. Şirket adeta küllerinden yeniden doğuyor.

HTC büyüme rekoru sektördeki hiç kimsenin beklemediği bir şeydi. Apple, Samsung ve Xiaomi gibi firmalar çok büyük bir büyüme elde ederken HTC sürekli yerinde saydı durdu. Şirketin en son parlaması 2015 yılındaydı. Sonrasında çok büyük bir düşüş yaşadı.

Bugünlere geldiğimizde HTC firmasının yeniden güçlenmeye başladığı ortaya çıktı. Sadece geçtiğimiz ay bile 17,61 milyon dolar gelir elde edildi. Bu sayede mevcut genel gelirin en az yüzde 3 üzerine çıkılmış oldu. Firmanın üst üste 3 ay büyüme kaydetmesi ona olan desteği artırdı.

HTC eski günlerine dönebilir

Tayvan merkezli akıllı telefon şirketi HTC eski günlerine dönmek için gün sayıyor. Bu dev teknoloji firması ile ilgili böyle düşünmesinin nedeni aydan aya ilerleyen gelişme. Kasım 2020 tarihinde firma yüzde 0.96 büyüme elde etti Aralık 2020 tarihinde ise yüzde 1,02 büyüdü.

HTC büyüme rekoru
Ocak 2021 tarihine geldiğimizde ise yüzde 2,99 seviyesinde güçlü bir büyüme kaydetti. Şirketin böylesine yüksek bir performans elde etmesi yatırımcıların yüzünü güldürmeye başladı. Bunun nedeni ise 2015 yılından bu yana ilk defa üst üste böylesine büyük başarılar elde etmesiydi.

HTC Desire 21 Pro 5G tanıtıldı! İşte özellikleri

Tayvanlı şirket şu an için oldukça iyi bir durumda. Muhtemelen ilerleyen dönemlerde pazardaki konumunu yeniden kazanacak. Peki siz HTC ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir