HTC akıllı telefon pazarına geri dönecek


2019 ile birlikte derin bir sessizliğe görünen HTC henüz akıllı telefon pazarından vazgeçmiş değil. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Son yıllarda ağır yaralar alan HTC, 2019’da akıllı telefon pazarından çekilmişti. Tayvanlı şirket her ne kadar resmi bir açıklama yapmasa da bu yıl hiçbir model satışa sunmadı. Fakat HTC önümüzdeki dönemde tekrardan mobil sektöre geri dönüş yapacak.

Konu hakkında bazı açıklamalarda bulunan CEO Yves Maitres, HTC’nin akıllı telefon pazarından henüz vazgeçmediğini vurguladı. Maitres, zamanı geldiğinde tekrardan üst segment modellerle teknoloji tutkunlarının karşısına çıkacaklarını ifade etti.

HTC CEO’su şirketin mobil pazarda kan kaybetmesi konusunda da açık bir öz eleştiride bulundu. Maitres, HTC’nin Ar-Ge çalışmalarına ara verip, VR işine odaklanmasından sonra çöküşün başladığını ifade etti. Bu dönemde Samsung ve Huawei gibi isimlerin yenilikçi teknolojilerle müşteri kitlesini genişlettiğini, HTC’nin ise yerinde saydığını itiraf etti.

Sonuç olarak HTC ilerleyen günlerde yeni modelleriyle karşımıza çıkabilir. Fakat Tayvanlı şirketin sektördeki eski parlak günlerine dönmesi hayli zor görünüyor.

Google Pixel 4 fiyatı ortaya çıktı


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin