Hogwarts Legacy’den bir ertelenme haberi daha geldi

Hogwarts Legacy

Heyecanla beklenen Harry Potter oyunu Hogwarts Legacy’nin PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch’e geleceği tarih bir kez daha ertelendi.

Önümüzdeki yıl çıkacak en heyecan verici oyunlar arasında, yeni Harry Potter oyunu Hogwarts Legacy de yer alıyor. Duyurulduğu ilk günden beri heyecanla beklenen oyun, daha önce defalarca ertelenmiş, özellikle Harry Potter hayranlarının gün saydığı çıkışı sürekli gecikmişti. Nihayet oyunun 10 Şubat 2023’te çıkacağı açıklandığında, ertelemelerin sonunun geldiği düşünülmüştü. Ancak öyle olmadı, çünkü Hogwarts Legacy bugün bir kez daha erteleme haberiyle gündemde. Neyse ki bu kez oyunun sadece bazı platformlara çıkışı erteleniyor.

Yeni Harry Potter oyunu, PlayStation 5 ve Xbox Series S/X’e daha önce duyurulduğu gibi 10 Şubat 2023’te gelecek. Ancak yeni nesil oyun konsoluna sahip olmayan oyun severlerin biraz daha beklemesi gerekecek. Çünkü oyunun PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch’teki çıkışı ertelendi.

Hogwarts Legacy 10 Şubat 2023'e ertelendi

10 Şubat’ta PlayStation 5, Xbox Series S/X ve PC’ye gelecek olan oyun, PlayStation 4 ve Xbox One’a ise 4 Nisan 2023’te gelecek. Oyunu Nintedo Switch’te oynamak isteyenlerin ise 25 Temmuz 2023’e kadar beklemesi gerekecek.

Avalanche Software tarafından hazırlanan Hogwarts Legacy, Harry Potter evreninde geçen bir RPG oyunu. Oyunu diğer Harry Potter oyunlarından ayıran en önemli özelliği ise açık dünya oyunu olması. 1800’lü yıllarda geçen bu oyunda oyun severler, Hogwarts Büyücülük Okulu’ndaki bir öğrenciyi kontrol edecek ve bu büyülü dünyada özgürce dolaşacak.

C++, en popüler programlama dili listesinde Java’yı geride bıraktı