Henry Cavill’in Highlander filmi halen yapım aşamasında

123 63

Sinema dünyasının kült serilerinden biri olan Highlander yani Türkçe adıyla İskoçyalı’nın yeniden çekileceği daha önce açıklanmıştı. Fakat proje büyük sessizliğe gömülmüştü. Filmin yönetmeni Chad Stahelski sessizliği bozdu ve bazı ayrıntılar paylaştı.

Ünlü oyuncu Christopher Lambert’in Connor MacLeod rolünü oynadığı Highlander, 1986’da vizyona girmiş ve ses getirmişti. Daha sonra devam yapımları geldi. Ayrıca dizisi çekildi. İskoçyalı’nın yeniden çekileceğini duymayan kalmadı. 2021’den beri üzerinde çalışılan bir proje. Filmle ilgili yeni gelişmeler var. John Wick 4’te yönetmen koltuğunda oturan Chad Stahelski, Highlander filminin de yönetmeni. Stahelski, Josh Horowitz’in podcast’inde yapımla ilgili bilgiler verdi.

Chad Stahelski yaptığı açıklamada, “Film halen çekim aşamasında. Elimizde çok fazla malzeme ve unsur var. İskoçyalı’da sadece tek kalan olmalı felsefesi işliyor. Bu yüzden tek seferde herkesi öldüremezsiniz. Daha büyük bir şeyin başlangıcı olabilir (Yeni bir üçleme veya seri olabileceğini ima ediyor). Senaryo karakterlerin çoğunu ve daha bunun gibi birçok şeyi içeriyor” dedi. Ünlü yönetmen Highlander 2’den de kaçınacağını işaret etti.

Yeni Hyundai KONA

Highlander

Yeni filmde yıldız oyuncu Henry Cavill oynuyor. Fakat Henry Cavill’in Connor MacLeod’u mu yoksa başka bir karakteri mi canlandıracağı halen belirsiz. Cavill film duyurulduğu zaman çocukluğundan bu yana Highlander fanı olduğunu ve Chad Stahelski çalışmanın kaçırılmayacak fırsat olduğunu söylemişti.

Christopher Lambert’in de yeni filmde rol alıp almayacağı belli değil. Lambert, TV dizisinin pilot bölümünde oynamıştı. Bu projede yer alması serinin fanları için güzel olacaktır.

Gears of War 6 seriyi kökten değiştirebilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir