Grand Theft Auto VI kadın başrola sahip olacak

Grand Theft Auto VI kadın başrola sahip olacak

Grand Theft Auto VI, oyun içeriğini geliştirdiği gibi bazı değişiklikler daha yapıyor. İşte detaylar.

Bloomberg kaynakları, Rockstar’ın gelecekteki oyununun ilk oynanabilir kadın baş karakterini içereceğini iddia ediyor. Grand Theft Auto VI ilk kez kadın karaktere sahip olacak. Latin başrol karakterin, hikayenin merkezinde Bonnie ve Clyde’dan ilham alan bir ikilinin parçası olacağı bildiriliyor. Haberi sızdıranlar, geliştiricilerin ayrıca geçmişteki transfobi itibarını sarsmaya çalıştıklarını ve marjinal gruplar hakkında şaka yapmayacaklarını söyledi.

Grand Theft Auto VI kadın başrola sahip olacak

Kaynaklara göre Rockstar’ın karantina süresinden kaçınma girişimi de oyunun hem kapsamını hem de çıkış tarihini etkiledi. GTA VI’nın Kuzey ve Güney Amerika’nın büyük bölümlerini kapsaması gerekiyordu, ancak Miami bölgesinin (muhtemelen Vice City) kurgusal bir versiyonuna geri döndü. Finansal analistler, Nisan 2023 ile Mart 2024 arasında bir çıkış olacağını tahmin ederken, Bloomberg’in bağlantıları, oyunun “en az” iki yıl sonra olduğuna inanıyor.

Görünüşe göre şirket, aşırı çalışma saatlerine olan ihtiyacı azaltmak için tasarım ve yönetim yapılarını elden geçirdi. Bildirildiğine göre, ekip üyeleri eklendi, daha fazla izin fırsatı yaratıldı ve bazı liderler kovuldu.

GTA V ve GTA Online yıllardır başarının tadını çıkarıyor. Grand Theft Auto V, yalnızca 2020’de NPD Group’un en iyi 20 yıllık en çok satan listesinden ayrıldı ve bunun nedeni NPD’nin Rockstar ana şirketi Take-Two’dan dijital satışları izlemeyi bırakmasıydı.

Knights of the Old Republic yeniden yapımı süresiz olarak ertelendi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir