Ana SayfaGenelGoogle Meet yakında toplantınızın bir dökümünü sunacak!

Google Meet yakında toplantınızın bir dökümünü sunacak!

Google, Workspace için yeni bir özellik sundu. Bu özellik, toplantı tutanaklarını kaydetmekle görevli olanlar için özellikle yararlı olabilecek bir güncelleme de dahil olmak üzere bir dizi güncelleme sunacak. İşte detaylar.

Kullanıcılar, Google Meet aramalarını zaten video dosyaları olarak kaydedebiliyor ve yakında toplantılarının otomatik dökümünü de alabilecekler. Toplantınızı artık konuşma metni dökümanı olarak alabileceksiniz. Bu özellik, bu haftadan itibaren İngilizce olarak kullanıma sunulacakt. Fransızca, Almanca, İspanyolca ve Portekizce desteği gelecek yıl geliyor. Bu, bu diller için canlı olarak çevrilmiş altyazıların genişlemesini takip edecek.

google

Bu ayın ilerleyen saatlerinde Google, toplantı katılımcılarını bir görüşmeye katılmadan önce video kutucuğu çerçevesinde otomatik olarak ortalayacak bir Meet özelliğini kullanıma sunacak. Kendinizi istediğiniz zaman manuel olarak yeniden çerçeveleyebilirsiniz. İleriye bakıldığında, şirket, 2023’ün başlarında gelecek iki yararlı Meet özelliğini daha açıkladı. Biri “toplantı odası check-in” olarak adlandırılan, herkesin tüm katılımcıların bir listesini görmesine izin verecek bir özellik, bu da gecikmiş bir güncelleme gibi görünüyor diyebiliriz. Aynı fiziksel konferans odasından bir aramaya katılan birden fazla kişinin adını da gösterecek.

Bu arada, ikinci ekran Eşlik Modu özelliği web’in ötesine geçiyor, Nest Hub Max ve Meet’e özel donanım mobil cihazlara taşınıyor. Bilgisayarınızda veya tabletinizde bir görüşme sırasında telefonunuzdan sanal olarak el kaldırabilecek, sohbet edebilecek ve sorular sorabileceksiniz.

Xbox Keystone bizzat Microsoft yöneticisi tarafından sızdırıldı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting