Google Chrome yakında manuel olarak şifre eklemenize izin verecek

Google çalışanları 4 Nisan'da ofise dönecek

Google Chrome, şifrelerle ilgili yeni bir özellik alıyor. Kullanıcıların işini kolaylaştıracak olan özellik yakında manuel olarak şifre girmenize olanak sağlayacak. İşte detaylar.

Android Police, Google Chrome en son kararlı sürümünün, şifreleri manuel olarak eklemenize olanak tanıyan gömülü bir bayrak içerdiğini belirtti. Bir bankada veya favori alış veriş websitenizde sık sık oturum açıyorsanız şifreleriniz manuel olarak girilebilecek.

Reddit kullanıcısı Leopeva64-2, manuel şifre özelliğini ilk olarak 2021’in sonunda Chrome’un Canary sürümlerinde gördü. Bu özellik diğer şifre yöneticilerinde oldukça yaygın. Şimdi Chrome da kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak bu özelliği alabilir.

Google Chrome yakında manuel olarak şifre eklemenize izin verecek

Daha yakın zamanlarda, Reddit’teki aynı kullanıcı, şifreler için notlar eklemenize izin veren bir Chrome Canary 101 özelliğini keşfetmişti. Bu özellik de bir şifreyi en son ne zaman değiştirdiğinizi hatırlamak için işe yarıyor. Şifre ayrıca bir güvenlik sorusuna dair ipuçları da sunuyor. Bu ve manuel şifre işlevinin kolayca erişilebilir ayarlara ulaşması biraz zaman alabilir, ancak Google’ın şifre araçlarını kullanıyorsanız, beklemeye değer. Neticede Chrome şu anda en çok tercih edilen tarayıcı olarak öne çıkıyor. Mozilla Firefox ve benzerlerini geride bırakan Chrome mobilde veya bilgisayarlarda en çok kullanılan tarayıcı. Haliyle kullanıcının işini kolaylaştıracak her ufak güncelleme dahi büyük önem taşıyor ve oldukça işe yarıyor. Bu güncelleme de benzer şekilde kullancılarına kolaylık sağlayacak.

Steam indirim kurallarında değişikliğe gidiyor: İşte yeni kurallar