Ana SayfaGenelGoogle dosya paylaşmanın kolay bir yolunu sunacak!

Google dosya paylaşmanın kolay bir yolunu sunacak!

Google, telefonları ve tabletleri birçok insan için daha kullanışlı hale getirmesi gereken bir dizi Android güncellemesini duyurdu. İşte tüm detaylar.

Google bir çok yenilik sunarak kullanıcıların deneyimini kolaylaştırmayı hedefliyor. Daha dikkate değer değişikliklerden biri, şirketin Apple’ın AirDrop sürümü olan Nearby Share için, kendi Android cihazlarınız arasında dosya aktarımını çocuk oyuncağı haline getirecek bir özellik sunması. Kendi kendine paylaşım özelliğini etkinleştirdikten sonra, Android cihazlarınız ekran kapalı olsa bile otomatik olarak birbirinden dosya kabul edecek. Bu nedenle, yakında telefonunuzdan tabletinize veya Chromebook’unuza e-postayla dosya göndermeniz gerekmeyebilir. Kendi kendine paylaşım seçeneği önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak.

Google dosya paylaşmanın kolay bir yolunu sunacak!

Daha fazla erişilebilirlik ayarı da dahil olmak üzere yeni duyurulan diğer özelliklerden bazılarını ne zaman kontrol edebileceğiniz belli değil. Android, sağır ve işitme güçlüğü çeken topluluktaki kişilere yardımcı olmak için tasarlanmış sesli bildirimler adlı bir özelliğe sahip. Özellik etkinleştirildiğinde, yangın alarmı, kapı çalma ve akan su gibi sesleri dinleyebilir ve telefon veya saat üzerinden görsel bir bildirim veya titreşim ile kullanıcıyı uyarabilir. Yakında, kullanıcılar uyarı kitaplıklarına özel sesler ekleyebilecekler. Cihazlardan vb. gelen sesleri kaydedebilecek ve cihazları bu sesi tekrar duyduğunda bildirim alabilecekler.

SharePlay tarzı seçenekler de Meet’e gelecek. Aynı anda 100’e kadar arkadaş ve aile üyesiyle YouTube videoları izleyebilecek ve oyun oynayabileceksiniz. Google, bu özelliğin Android telefonlara ve tabletlere yayıldığını söylüyor.

Apple, 12 Eylül Pazartesi günü iOS 16 ve watchOS 9’u piyasaya sürecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting