Google Play Store tasarım değiştirmeye hazırlanıyor!


Tasarımı sebebiyle sürekli eleştirilen Google Play Store uygulama marketi sonunda beklenen değişikliği yapmaya hazırlanıyor.

Android işletim sisteminin uygulama marketi Google Play Store, an itibariyle dünyanın en büyük mobil uygulama marketi. 1 milyardan fazla oyun ve uygulamaya ev sahip yapan market, karışık görünümünü düzenlemeye gidiyor.

Android Police isimli sitede yayınlanan ekran görüntüleri, Google Play Store sonunda uygulama ve oyunların ayrılacağının ilk izlerini taşıyor. Bu sayede artık Play Store içerisindeki yapımlar en başından beri yani olması gerektiği üzere oyun ve uygulamalar olarak ayrılacak. Filmler, kitaplar ve gazetelik kısmı ile ayrı bir sekme altında toplanacak. Bu sekmenin şimdilik “Eğlence” olarak adlandırıldığını görüyoruz.

Söz konusu tasarım değişikliği henüz test aşamasında. Ekran görüntülerinden Play Store’un üç ana bölüme ayrıldığını görüyoruz. Bunlar Uygulamalar, Oyunlar ve Eğlence şeklinde üç ayrı sekme olarak kullanıcıların karşısına çıkacak. Test süreci bitene kadar kullanıcılar eski görünümü kullanmaya devam edecek. Bu ayrım dışında ara yüzde farklı bir değişiklik yapılmamış gibi duruyor. İlgili ekran görüntülerini aşağıda bulabilirsiniz.

Yapılacak olan yeni değişiklik hakkında ne düşünüyorsunuz? Play Store’un karmaşık görünümünden şikayetçi misiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

play-store-sekme-2

CES 2017’den neler bekleniyor? – Galeri


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git