Google Pixel Fold beklendiği kadar pahalı olmayabilir

Google Pixel Fold

Google’ın çok yakında piyasaya süreceği yeni katlanabilir telefonu Google Pixel Fold, ilk başta düşünüldüğü kadar pahalı olmayabilir.

Bildiğiniz gibi akıllı telefon pazarındaki en yeni trendlerden biri de katlanabilir akıllı telefonlar. Bu yüzden Samsung, Xiaomi, Google gibi şirketler bu teknolojiye büyük yatırımlar yapıyor. Hatta Apple bile katlanabilir iPhone ve iPad ekranları üretmek için çalışmalara başlamış durumda.

Katlanabilir ekrana sahip bir akıllı telefonu kullanıcılarla buluşturmak için çalışmalara başlayan şirketler arasında yer alan Google, ilk katlanabilir telefonu olan Google Pixel Fold’u çok yakında piyasaya sürecek. Son dönemde pek çok sızıntıya konu olan, bu sayede hem özellikleri hem de tasarımı büyük ölçüde netlik kazanan Pixel Fold, bu hafta yeni bir sızıntıya daha konu oldu. Bu son sızıntı, Google’ın ilk katlanabilir telefonunun ilk başta düşünüldüğü kadar pahalı olmayabileceğini gösterdi.

Yeni Hyundai KONA

Google Pixel Fold 1

Haziran ayında piyasaya sürüleceği tahmin edilen Google Pixel Fold ile ilgili daha önce gelen sızıntılar, telefonun yaklaşık 1800 dolara raflardaki yerini alacağını söylüyordu. Google’ın ilk katlanabilir telefonunun, artık birkaç nesil atlamış ve daha rafine hale gelmiş olan Galaxy Z Fold 4 ile aynı fiyata çıkacak olması, telefonun pahalı bulunmasına sebep olmuştu. Ancak gelen son bilgiler, bu 1800 dolarlık etiket fiyatının biraz abartılmış olabileceğini gösteriyor.

Çünkü akıllı telefon dünyasıyla ilgili sızıntılarıyla tanınan Yogesh Bear hesabı tarafından paylaşılan son bilgilere göre Pixel Fold’un fiyatı daha önce söylendiği gibi 1800 dolar olmayacak. Bunun yerine 1300 ila 1500 dolar arasında bir fiyatla raflardaki yerini alacak. Eğer Yogesh Bear’ın bu iddiası doğru çıkarsa, Google Pixel Fold, piyasadaki en önemli rakibi olacak Galaxy Z Fold 4’ten neredeyse 500 dolar daha ucuz olacak ki bu da telefonun daha çok ilgi görmesini sağlayabilir.

Instagram mavi tik paralı oldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir