Google Pixel 7a beklenenden önce çıkabilir

Google Pixel 7a

Amazon’da ortaya çıkan yeni bilgiler, Google Pixel 7a’nın beklenenden önce satışa sunulabileceğini gösterdi.

Bildiğiniz gibi Google, yeni amiral gemisi akıllı telefonları Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’yu kısa süre önce piyasaya sürdü. Görünen o ki Amerikalı teknoloji devi çok yakında bunlara bir yeni daha model ekleyecek. Bu yeni model de Pixel 6a’nın halefi olan Google Pixel 7a olacak.

Google’ın her yıl olduğu gibi bu yıl da standart model ve Pro modelinden sonra bir de “a” versiyonu çıkaracağı zaten tahmin ediliyordu. Ancak bunun daha ileri bir tarihte olacağı düşünülüyordu. Amazon’da ortaya çıkan bilgiler ise Pixel 7a’nın çıkışının beklenenden daha erken olabileceğini gösterdi.

Google Pixel 7

Amazon’da yer alan bilgiler, popüler alış veriş platformunda şimdiden Google Pixel 7a’nın tanıtımı için davetiyelerin gönderilmeye başlandığını gösteriyor. İşin ilginci bu davetlerde tanıtımdan Pixel 7a ailesinin tanıtımı olarak söz ediliyor. Yani anlayacağınız Google bu yıl Pixel 7a serisinden birden fazla model çıkarabilir. Tabii bu modellerin arasındaki tek farkın depolama alanı ya da RAM kapasitesi olması da pekala mümkün.

Pixel 7a’nın teknik özellikleri Pixel 7 ile oldukça benzer olacak. Ancak telefonu daha düşük bir fiyata çekebilmek için bazı özelliklerde düşüş yaşanacak. Tensor G2 yonga setinden güç alacak telefonda düşüş yaşayacak özelliklerin başında arka kameranın gelmesi bekleniyor. Öte yandan ekran konusunda da Pixel 7a, Pixel 7’nin arkasında kalabilir.

DaVinci Resolve sonunda iPad’e geliyor