Google Mesajlar yeni özellikleri ile kullanıcılarını sevince boğacak

Android Mesajlar

İletişim tercihi olarak hala SMS’i terk etmeyenlerin beğenerek kullandıkları mesajlaşma servisi Google Mesajlar, son zamanların en kapsamlı güncellemesini alıyor.

Google Mesajlar yeni özellikleri ile kullanıcılarını sevince boğacak. Akıllı telefonların doğması ve gelişmesiyle birlikte kullanımı azalan eski alışkanlıkların başında SMS kültürü geliyor. Bir dönemin en önemli iletişim kanalı olan SMS’lerden bu kadar kolay vazgeçebileceğimizi kim düşünebilirdi ki? Ancak Google, teknoloji tutkunları kadar kolay vazgeçmedi ve Google Mesajlar servisi ile hala bu iletişim kanalını canlı tutmaya devam etti.

Google mesajlar yeni özelliği

Uzun bir süredir bu servisini geliştirmeye devam eden teknoloji devi, yakın zamanda son yılların en kapsamlı Google Mesajlar güncellemesini servis etmeye hazırlanıyor. Tek bir paket yerine birçok farklı ufak paketler halinde servis edilmesi beklenen bu paketin içerisinde neler yok ki!

Google Mesajlar

Google Mesajlar yeni özellikleri ile kullanıcılarını sevince boğacak

Google’a yakın kaynaklardan servis edilen bilgilere göre yeni güncelleme sonrası artık kullanıcılar tıpkı WhatsApp’da olduğu gibi mesajlara emojilerle tepki verebilecekler. Bunun dışında hangi mesaja yanıt verildiği bir hayli karışabilen bu sisteme de artık alıntılayarak yanıt verme özelliği geliyor. Buna göre artık üç dört mesaj üst üste geldiğinde kullanıcılar istedikleri mesajı alıntılayarak cevap verebilecek ve bu sayede karışıklığın da önüne geçebilecekler.

Google mesajlar yeni özelliği

Yenilikleri bununla da sınırlı değil. Artık kullanıcılar birbirlerine YouTube’dan bir video gönderdiklerinde, bu videolar doğrudan Google Mesajlar üzerinde açılabilecek. Üstelik duyum kanalları en az bu kadar da öğrenemedikleri yenilikler olduğunu düşünüyor. Yani anlayacağınız Google Mesajlar uygulaması gelişmeye ve git gide daha fazla WhatsApp’laşmaya devam ediyor.

Tesla araç satışında rekora koşuyor: Hedefleri tutturabilecek mi?