Ana SayfaGenelGoogle yeni bir dava ile karşı karşıya

Google yeni bir dava ile karşı karşıya

Cumhuriyetçi Ulusal Komite Google hakkında yeni bir dava açıyor. Axios’a göre kuruluş Cuma günü Kaliforniya Doğu Bölge Mahkemesi’ne dava açtı. İşte tüm detaylar.

Şikayet, Google’ı, şirketin “ayrımcı” filtreleme uygulamalarının bir uzantısı olarak Gmail spam klasörlerine “milyonlarca” RNC kampanya e-postası göndermekle suçluyor. Şikayet, “Google, her ayın sonunda yaklaşık olarak aynı zamanda, RNC’nin neredeyse tüm e-postalarını spam’e gönderiyor” ifadelerine yer veriyor.

Google yeni bir dava ile karşı karşıya

Dava, şirketin filtreleme uygulamalarından endişe duyan milletvekillerini yatıştırmak için tartışmalı bir program başlatmasının ardından geldi. Haziran ayında yapılan bir araştırma, Gmail’in Cumhuriyetçi kampanyalardan gelen e-postaları filtrelemek için rakip e-posta istemcilerinden daha olası olduğunu tespit etmişti. Bu da beraberinde bazı tartışmalara yol açmıştı. Şirket, siyasi mesajların spam klasörlerine düşmesini önlemek için tasarlanmış bir sistemin pilot uygulamasını yapmak için Federal Seçim Komisyonu ile birlikte çalışacağını söyledi. Bir süredir arama motoru devinin başının cezalarda ve davalardan kurtulamadığını söyleyebiliriz.

Bu kapsamda yeni bir ceza daha şirkete zor zamanlar yaratabilir. Arama motoru devi, Engadget’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi. Axios’a konuşan şirket, “Tekrar tekrar söylediğimiz gibi, e-postaları siyasi bağlantıya göre filtrelemiyoruz” diyerek, Gmail’in spam filtrelerinin kullanıcı eylemlerini yansıttığını da sözlerine ekledi. Dava ile ilgili tartışmalar devam ederken şirketin bu konuda çalışmaları ile ilgili açıklamalar da gelmeye devam edecek desek yanlış olmaz.

Google ve Netflix, ağ ücretleri üzerinden inceleme altında

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting