Ana sayfa Genel Google mesajlar uygulaması yepyeni özellikler test ediyor

Google mesajlar uygulaması yepyeni özellikler test ediyor

Google mesajlar uygulaması, Google şirketinin geliştirmekte ısrar ettiği uygulamalar arasında. Birçok yeni özelliğin test edildiği ve uygulandığı Google’ın bu mesajlar uygulaması, şu an için bütün kullanıcılara yayılacak. Şirketin böyle bir yöntem denemesindeki en önemli özelliklerden birisi de, hatalarını görebilme avantajını yakalamak istemesinden kaynaklanıyor. İşte haberimizin detayları.

Mesajlaşma konusunda WhatsApp gibi devasa platformlar bulunurken, Google buna bazı alternatifler yaratmak istiyor. Her ne kadar şirketin mesajlar uygulaması alternatif olarak telaffuz edilse bile, yine de kategoriler bir miktar farklı. Google şirketinin mesajlar uygulaması WhatsApp’a göre bir miktar daha kurumsal duruyor. Şirket, bu özelliği devam ettirmekte ısrarcı.

Google mesajlar uygulaması sonra hatırlatma özelliği ile geliyor

Birçok mesajlaşma uygulaması anlık mesajlaşma olarak ifade edilse bile çoğu zaman hızlı bir şekilde bu uygulamayı kullanmayabiliyoruz. Google şirketi mesajlara hızlı bir şekilde cevap vermekte zorlananlar için “daha sonra hatırlat” seçeneğini getiriyor.

Daha sonra hatırlatma seçeneğine ek olarak bazı yazılımsal değişiklikler de gerçekleştirilecek. Mesajlar uygulamasının bazı sistemsel arızalarının raporlanması da, bu değişikliklerin gerçekleştirilme nedenleri arasında yer aldı.

XDA Developers’tan ‘Quinny899’un keşfettiği Google’ın Mesajlar uygulamasına eklenen yeni özellikler için henüz net bir tarih vermek mümkün değil. Google ilk etapta dağıttığı çeşitli güncellemeler hakkında sorunla karşılaşırsa, bu sorunları giderip daha sonra yeniden devam edebilir.

Peki sizce de Google mesajlar uygulaması, yeni özellikler ile daha kullanışlı hale gelebilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Instagram direkt mesajlar özelliği web sürümüne geliyor

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

PlayStation 5 çıkış tarihi

PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı!

Artık yeni nesil konsollar için geri sayıma geçmiş durumdayız. Peki Sony’nin yeni nesil konsolu PS5 ne zaman gelecek? İşte PlayStation 5 çıkış tarihi! PlayStation 4...

Son Haberler