Game Pass’ten Black Ops 6 Sürprizi

Call of Duty Black Ops 6

Bu hafta resmi olarak duyurulan Black Ops 6, Call of Duty serisi için Game Pass kullanıcılarını memnun edecek yeni bir dönem başlatacak.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl oyun dünyasında en çok konuşulan gelişmelerden biri Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasıydı. Rakiplerinin itirazları sebebiyle uzun süre onay alamayan bu anlaşma gecikmeli de olsa gerçeğe dönüştü ve Microsoft’un oyun dünyasının en büyük şirketlerinden birini bünyesine kattı. Böylece Call of Duty ve Diablo gibi dev serilerin de yeni sahibi oldu.

Microsoft, Activiison Blizzard’ı satın alma sürecinde verdiği sözler sebebiyle bu oyunları Xbox’a özel yapamıyor. Ancak bu kısıtlama, Microsoft’un bu durumu avantajına kullanamayacağı anlamına gelmiyor. Zira şirket oyun dünyasındaki stratejisini değiştirmiş durumda. Artık Xbox konsolundan ziyade Game Pass’e öncelik vermeye başlayan Microsoft, Call of Duty serisini Game Pass’i daha da büyütmek için kullanacak gibi görünüyor. Bu hafta resmi olarak duyurulan Black Ops 6 ile birlikte Call of Duty serisinde yeni bir dönem başlayacak.

Call of Duty Black Ops 6

Bu yılın en heyecanla beklenen oyunlarından olan ve çok sayıda oyuncuya ulaşacağına kesin gözüyle bakılan Call of Duty: Black Ops 6, daha çıktığı ilk gün Xbox Game Pass’e de eklenmiş olacak.

Bu da Game Pass’i pek çok oyunsever için bir anda inanılmaz cazip bir platforma dönüştürecek. Çünkü oyuncular normalde Black Ops 6’yı satın almak için kullanacakları parayla Game Pass aboneliği alabilecekler. Böylece oyuncular aynı paraya çok daha fazla oyuna erişim sağlarken, Game Pass de çok sayıda yeni aboneye kavuşmuş olacak. Bu hamlenin Microsoft açısından potansiyeli oldukça yüksek.

Honor 200 ve 200 Pro Resmen Tanıtıldı