Call Of Duty: Black Ops 2, Xbox One’a geldi

Call Of Duty Black Ops 2

Call Of Duty: Black Ops 2, Xbox One Geriye Uyumluluk Programı kapsamında Xbox One’a geldi. İşte konuyla ilgili detaylar.

Microsoft’un Xbox One Geriye Uyumluluk Programını biliyorsunuzdur. Bilmeyenler için de bu programın adından da anlaşılacağı üzere Xbox One’da Xbox 360 oyunlarını oynatmaya yaradığını belirtelim. Bu programdaki oyunlar sürekli artıyor. Son olarak da Xbox’ın talep topladığı sitesinde en çok istek alan Call Of Duty: Black Ops 2, Xbox One’a geldi.

Microsoft’tan Major Nelson, oyunun Xbox One Geriye Uyumluluk Programına katıldığını açıkladı. Oyun ayrıca geçtiğimiz günlerde başlayan Xbox Bahar Satışı kapsamında da yer alıyor. Xbox 360’ta Call Of Duty: Black Ops 2′ye dijital olarak sahip olanların, Xbox One oyun kütüphanelerinde otomatik olarak beliriyor. Eğer kütüphanede yoksa, Xbox Live’dan satın alınarak hem Xbox 360’ta hem Xbox One’da oynanabiliyor.

Black Ops 2, Xbox One Geriye Uyumluluk Programındaki tek COD oyunu deği. Geriye uyumluluk kapsamında Xbox One’da diğer Xbox 360 oyunları Call of Duty 2, Call of Duty 3, Call of Duty: World At War ve Call of Duty Black Ops yer alıyor.

Öte yandan konumuzla çok ilgili bir haber de bugün geldi. Bir oyun sitesi, Xbox One Geriye Uyumluluk Programı dahilindeki tüm oyunları listeledi. Biz de o listeyi sizlere sunduk. Eğer Xbox One sahibiyseniz listedeki Xbox 360 oyunlarını konsolunuzda oynayabileceksiniz. İşte o liste.