Galaxy A14 5G, performans testinde görüldü

Samsung Galaxy A14 5G

Çok yakında piyasaya sürülmesi beklenen Samsung Galaxy A14 5G, Geekbench performans testinde görüldü.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un Galaxy A serisine 5G desteği sunan yeni bir model eklemeye hazırlandığı bir süredir biliniyor. Hatırlarsanız Galaxy A14 5G olarak anılan bu telefon son haftalarda gelen sızıntılarla birkaç kez karşımıza çıkmıştı. Yakında piyasaya sürülmesi beklenen bu telefon, bu kez de Geekbench performans testinde görüldü. Telefonun Geekbench testine tabii tutulması, çıkışının çok yakın olduğunu gösteriyor.

Hatırlarsanız kısa süre önce SM-A146B model numaralı bir Samsung telefonu Geekbench performans testinde görülmüş, henüz duyurulmayan bir Exynos yonga setinden güç alan bu telefonun Galaxy A14 olduğu belirtilmişti. Görünen o ki Samsung, A14 5G’yi iki farklı yonga setiyle piyasaya sürecek. Çünkü bugün Geekbench’te karşımıza çıkan Galaxy A14 5G modeli Exynos yerine bir MediaTek yonga seti kullanıyor.

Galaxy A14 2

Galaxy A14 5G’nin kullandığı bu yonga seti MediaTek’in Dimensity 700 yonga seti. Telefonun Dimensity 700 yonga seti kullanan bu versiyonunun Geekbench’te Exynos’lu versiyondan daha düşük puan alması dikkat çekiyor. Bu versiyon hem tek çekirdekli testte hem de çok çekirdekli testte Exynos’lu modelin arkasında. Şimdi asıl soru hangi bölgede hangi versiyonun satışa sunulacağı. Bildiğiniz gibi Samsung, Exynos’lu versiyonları genelde Avrupa’da satışa çıkarıyor.

Dimensity 700 yonga setinden güç alan telefon 4 GB RAM’e sahip. Telefonun işletim sistemi ise Android 13. Telefonun daha önce sızdırılan görselleri, telefonun üçlü arka kameraya sahip olduğunu gösteriyor. Öte yandan telefonun 5000 mAh’llık bir bataryaya sahip olacağı söyleniyor.

Ünlülerin Bored Ape’a yatırdığı para çöp oldu