Foxconn, Foxtron Model C elektrikli SUV’u yıl sonu piyasaya sürecek

Apple’ın Tayvanlı ortaklarından üretici Foxconn, elektrikli araç pazarına 2020’de girdi ve geçen yıl şirket, Foxtron Model C adlı bir SUV dahil olmak üzere üç otomobil tanıttı.

Şirket, elektrikli araçlarını 18 Ekim 2021’de Foxconn Teknoloji Günü’nde görücüye çıkarmıştı ve şimdi markanın bu yılki Foxconn Teknoloji Günü’nde, yani 18 Ekim’den itibaren Model C için ön sipariş almaya başlayacağı söyleniyor.

Ayrıca, şirketin bu yılın dördüncü çeyreğinde uygun fiyatlı Foxtron Model C SUV için ön siparişleri almaya başlamasının ardından, ürünün önümüzdeki yılın ilk yarısında seri üretime geçeceği söyleniyor.

Araba 4,64 metre uzunluğunda ve 112,6 inç uzunluğunda bir dingil mesafesine sahip. İsteğe bağlı olarak 2+3+2 oturma düzeni ile yedi kişilik olarak sunulacak model, geniş ailelere uygun hale gelecek.

Foxconn

Şirket, sadece 3,8 saniyede 0’dan 100 km/sa veya 0’dan 62 mil/sa hıza çıkabileceğini söylüyor. Bu hızlanma süresi, 400 beygir gücü, 700 Nm (516 lb.-ft.) tork ve AWD aktarma organları düzenine sahip performans varyantı için geçerlidir.

Farkında olmayanlar için Foxconn, Tayvan merkezli otomobil üreticisi Yulon Group ile bir ortak girişim kurdu ve yeni kurulan varlığın adı Honghua Advanced, şirketin İngilizce adı ise Foxtron.

MIH Açık Platformu olarak adlandırılan şirkete ait elektrikli araç (EV) platformu, OEM’lerin yeni elektrikli otomobiller geliştirmesi için açık kaynaklı bir çözümdür. Tayvanlı şirket de aynı platformu kullanarak kendi arabalarını yapıyor ve OEM’ler için EV’lerin Android’i olmayı hedefliyor.

Vivo yeni cihazlarını tanıtmaya hazırlanıyor