Dünyanın ilk ışın izleme teknolojisine sahip 3D Duvar kağıdını tanıttı

ışın izleme

OPPO, akıllı telefonlar için sektörün ilk ışın izleme teknolojisine sahip ColorOS Işın İzleme 3D Duvar kağıdını tanıttı.  

OPPO, Oyun Geliştiricileri Konferansı 2022’de (Game Developer Conference) akıllı telefonlar için sektörün ilk ışın izleme teknolojisine sahip ColorOS Ray Tracing 3D Duvar Kağıdını tanıttı. Katılımcılar, OPPO’nun kısa bir süre önce tanıttığı en yeni amiral gemisi modeli Find X5 Pro’da, birden fazla gerçek zamanlı Ray Tracing duvar kağıdını deneyimleme şansı elde etti. 3D duvar kağıdının bu yıl içinde bir APK aracılığıyla yayınlanması planlanıyor.

ışın izleme

Işın izleme, ışığın fiziksel davranışını simüle eden ve geçmişte bilgisayarlarda benimsenen bir grafik işleme teknolojisi olarak dikkat çekiyor. Ray Tracing teknolojisini benimseyen 3D duvar kağıtları, ışığı gerçek zamanlı olarak kullanılabilir kare hızlarında işleyebiliyor, gölgeleri, yansımaları ve görüntülenen nesnelerin kırılmalarını daha canlı ve gerçeğe yakın hale getirebiliyor. Ayrıca kullanıcılara, çevirme, dokunma ve sallama gibi el hareketleri aracılığıyla duvar kağıtlarıyla etkileşim kurma olanağı sağlıyor.

ışın izleme

Ray Tracing teknolojisini 2018 yılının başlarında geliştirmeye başlayan OPPO, başlangıçta mevcut mobil cihazlara ışın izlemeyi kademeli olarak sunmak için hibrit bir görselleştirme yöntemini benimsemişti. Sonrasında Find X5 Pro’da hibrit mimariyi ve özel donanım çekirdeklerini kullanarak Ray Tracing performansını hızlandırmak için yeni bir yaklaşım geliştirdi.

OPPO ilerleyen dönemde, 3D duvar kağıdını bir APK olarak Find X5 Pro kullanıcılarına ve bununla birlikte ayrıca küresel geliştiricilere, sanatçılara ve tasarımcılara yaratıcılıklarını etkinleştirmelerine yardımcı olmak için bir SDK paketinde tanıtacak.

OnlyFans modeli çıplak fotoğrafını paylaştı!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir