Foxconn Amerikan Teknoloji Devlerinin Desteğini Aldı

Toshiba’nın işlemci bölümünü almak isteyen Foxconn, Amerikalı teknoloji devlerinin desteğini aldı. Bu şirketlerin başında Apple ve Dell geliyor.

Amerika’nın en büyük elektronik parça üreticisi Foxconn, önemli bir yatırıma imza atmaya hazırlanıyor. Apple, Microsoft ve Google gibi Amerikan teknoloji devleri için telefon ve diğer ürünlerin parçalarını üreten şirket, Toshiba’nın işlemci departmanını satın almaya hazırlanıyor. Şirket bu girişiminde Amerikalı teknoloji devlerinin de desteğini almayı başardı.

Foxconn CEO’su Terry Gou, Toshiba’nın işlemci bölümünü almak istediklerini ve bu yolda Apple, Dell ve Kingston gibi dev şirketlerden finansal destek alacaklarını açıkladı. Toshiba’nın bir kısmını almak için kurulacak bu konsorsiyuma Google, Microsoft ve Cisco gibi diğer teknoloji devlerinin de katılması bekleniyor. Terry Gou şu anda Toshiba ile görüşme halinde olduklarını açıkladı.

Özellikle Apple’ın bu anlaşmanın tamamlanması için her türlü desteği sunmaya hazır olduğu söyleniyor. Çünkü şirket son yıllarda iPhone’lar için parça yetiştirmekte sorun yaşıyor. iPhone’un gördüğü yoğun talebi karşılamak için Toshiba’nın satın alınması oldukça etkili olabilir.

Yeni Pixel Modellerini Kim Üretecek?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir