Ferrari’nin ilk elektrikli otomobili uçuk fiyatla satışa sunulacak

ferrari 1

Ferrari, ilk elektrikli otomobilini çıkarmaya hazırlanıyor, ancak şirket yeni otomobili hakkında bilgileri sır gibi saklarken az da olsa bazı bilgiler gelmeye başladı.

Ferrari yeni otomobil hakkındaki bilgileri saklı tutsa da fiyat olarak yaklaşık 537.000 $ gibi bir fiyata sahip olacak., 2025’in sonlarına doğru bir çıkış tarihi (teslimatlar 2026’ya kadar uzayabilir) ve sınırlı üretim. Ayrıca, ikinci bir elektrikli Ferrari üzerinde çalışıldığı söyleniyor.

Ferrari

Şirketin Maranello’daki yeni fabrikası, üretim kapasitesinde artışa işaret ediyor. Elektrik çağında bile markanın kimliğini korumaya odaklanılıyor. Şirket elektrikli araçları için “gerçek bir ses” vaat ediyor ve markanın imza ayrıcalığını korumayı hedefliyor. Yıllık üretim rakamlarının 20.000 civarında olması bekleniyor. Elektrikli araçların, 2026 yılına kadar şirketin satışlarının %5’ini, 2030 yılına kadar ise %40’ını oluşturacağı tahmin ediliyor.

Bu elektrifikasyon değişimi, Maranello’daki yeni fabrikanın açılmasıyla birlikte gerçekleşiyor. Purosangue SUV başarılı olsa da şirket yalnızca bir SUV markası olmamaya özen gösteriyor. Yeni tesis, üretim kapasitesinde bir artışa işaret ediyor ve merakla beklenen hiper otomobilin bu yılın sonlarında tanıtılması bekleniyor. Ferrari’nin geleceği, hem gürleyen V12 motorların hem de sessiz elektrikli motorların seride yer almasıyla, gelenek ve yeniliği dengeleyen bir yapıya sahip olacak gibi görünüyor.

Nvidia, Microsoft’u geride bırakarak dünyanın en değerli şirketi oldu