PC’ye bekleyenlere kötü haber geldi! Bir süre daha sabretmeleri gerekecek

123 55

Final Fantasy 16 bu senenin en çok beklenen oyunlarından biri. Oyunun yapımcısı Naoki ‘Yoshi-P’ Yoshida kısa süre önce PlayStation Blog Japonya’da, Final Fantasy 16 hakkında kötü haberi açıkladı.

Naoki ‘Yoshi-P’ Yoshida, oyunun PS5 sürümünü optimize etmek için çok fazla zaman ve para harcadıklarını söyledi. Bununla birlikte FF 16’nın yakın zamanda PC’ye gelmeyeceğini açık açık söyledi. Ancak bu durum FF 16’nın PC platformuna hiç çıkmayacağı anlamına da gelmiyor.

Yoshida yaptığı açıklamada, “Her şeyden önce FF 16 sınırlı süreyle PS5’e özel olacak. 6 ay boyunca PS5’e özel kalacak. Oyunumuzun PC versiyonu 6 ay içinde çıkmayacak.

FF 16’nın PS5’te en iyi oyun deneyimini sunması için optimize ettik. Bunun için çok zaman ve para harcadık. Elbette oyunumuzun daha çok oynanması bir noktada PC’ye çıkarmak da istiyorum” dedi.

final fantasy 16

Naoki ‘Yoshi-P’ Yoshida, FF 16’nın PC sürümünün yarım yılda optimize edilmeyeceğini ve bu yüzden ne zaman çıkacağı konusunda tam olarak yorum yapamayacağını belirtti. Ünlü oyun yapımcısı konuyla ilgili olarak sözlerine şu şekilde devam etti:

“Final Fantasy 16’nın PS5 versiyonunu dünyanın en iyi oyunu olması düşüncesiyle yaptık. Eğer PC sürümü 6 ay içinde çıkarsa şirketten ayrılırım (Burada gülerek cevap veriyor).”

FF 16, 2020’nin eylül ayında açıklanmıştı. Oyunun PlayStation’a özel olacağı, fakat PC’ye geleceği de belirtilmişti. Son gelişmelere göre PC için daha beklemek gerekecek.

Oyuncular Final Fantasy 16’da Clive Rosfield isimli anakarakteri yönetecek. Rosfield’ın yanında başka karakterler olacak, fakat bu karakterler yapay zeka tarafından kontrol edilecek. Söylenenlere göre FF 16, önceki FF oyunlarına göre daha komplike dövüş sistemi içeriyor.

iPhone 15 serisi yılan hikayesine döndü


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir