OnePlus katlanabilir telefonunu bu yıl çıkaracak

oneplus katlanabilir telefon

OnePlus katlanabilir telefon bu yıl bitmeden kullanıcılarla buluşabilir. Gelen son bilgiler çıkış tarihinin 2023’ün ikinci yarısı olacağına işaret ediyor.

Bildiğiniz gibi son dönemde akıllı telefon pazarında ortaya çıkan trendlerden biri de katlanabilir telefonlar oldu. Samsung, Xiaomi, Oppo gibi pek çok şirket bu alanda ürünler ortaya koymaya başladı. Önümüzdeki yıllarda da bu telefonların her yıl yeni modellerle piyasada yer alması bekleniyor. Bu yüzden henüz bu alanda herhangi bir ürün ortaya koymayan telefon üreticileri de bu alana girmeye hazırlanıyor.

Kendi katlanabilir telefonunu geliştirmek için düğmeye basan bu şirketlerden birinin de Çin merkezli OnePlus şirketi olduğunu bir süredir biliyorduk. Zira OnePlus CEO’su geçtiğimiz yıl bir açıklama yaparak bu iddiaları doğrulamıştı. Şirket ilk katlanabilir telefonunun çıkış tarihi için net bir tarih vermemiş olsa da bugün yaptığı açıklamayla telefonun çıkış dönemine dair önemli bir detayı paylaştı.

OnePlus katlanabilir telefon 2

OnePlus katlanabilir telefon, bu yılın ikinci yarısında kullanıcılarla buluşacak. Bu açıklama OnePlus Başkanı Kinder Liu’dan geldi. Liu bugünün katlanabilir telefon pazarının en üst noktası olarak görülebilecek bir telefon çıkarmak istediklerini söyledi.

OnePlus katlanabilir telefonun Oppo Find N ile benzer olacağı tahmin ediliyor. Bildiğiniz gibi Çin merkezli iki şirket, daha önce AR-GE ekiplerini birleştirerek pek çok alanda birlikte ürün ve teknoloji geliştirmeye başlamıştı. Bu yüzden hazırlık aşamasındaki bu katlanabilir telefonun Oppo’nun teknolojilerini kullanması şaşırtıcı olmayacaktır. Öte Samsung ve Xiaomi’ye kıyasla daha düşük maliyetli alternatifler sunan bu iki şirketin hemen hemen aynı kitleye hitap etmesi de iki şirketin katlanabilir telefonlarının oldukça benzer olacağının göstergesi.

Sony Xperia 10 V görselleri sızdırıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir