Elon Musk Twitter yönetimini karıştırdı

Twitter, tweet düzenleme ile ilgili yeni gelişme

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk ile en önemli sosyal medya platformlarından biri olan Twitter arasında bitmek bilmeyen satın alma süreci yeni bir boyuta evrildi.

Elon Musk Twitter yönetimini karıştırdı. Elon Musk ne yapıyor ne ediyor gündemde kalmayı başarıyor. Bugüne kadar dünyanın en zenginleri listesinin başında bulunan hiçbir multimilyarderin haber olmadığı kadar haberleştirilmeyi başaran ünlü ismin son vukuatı ise, bir türlü sonuçlanmayan Twitter satın alım sürecine ilişkin oldu.

Elon Musk Twitter davası 17 Ekim'de başlıyor

Sosyal medya platformunu karıştıran iddialara göre Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra çalışanların %75’ini işten çıkaracak. Bu öylesine dillendirilen bir söylenti değil çünkü bu iddiaların ortalığa dökülmesinin ardından Twitter yönetimi kaynayan genel merkezi sakinleştirebilmek için bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

Twitter çalışanından şaşırtıcı Elon Musk açıklaması

Elon Musk Twitter yönetimini karıştırdı

Sosyal medya platformu tarafından çalışanlara gönderilen mailde, muhtemel alıcının (yani burada Elon Musk’tan bahsediliyor) çalışanları işten çıkarma gibi bir tasarrufu olmadığı, böyle bir planın varlığı halinde bile yönetimin buna onay vermeyeceği dile getirildi. Ayrıca bir başka bilgilendirme metninde Elon Musk’ın şirketi satın alması halinde bile en az 1 sene boyunca tüm çalışanların özlük haklarını ödemeye devam etmek zorunda olduğu belirtildi.

Elon Musk Starlink

Bu iki açıklama sonrası biraz olsun rahatlayan Twitter çalışanları şimdilik rahat bir nefes alırken, bu konuya ilişkin Elon Musk cephesinden herhangi bir açıklama gelmemesi ise kafaları karıştırdı. Twitter hakkında oldukça ilginç planları olan Elon Musk’ın gerçekten çalışanları çıkartmak isteyip istemediği ise hala cevabı bilinmeyen bir soru olarak varlığını korumaya devam ediyor.

Microsoft kendi CCleaner’ını yayınlayacak