Elon Musk Twitter davası şimdi de Signal’e sıçradı

Elon Musk Twitter davası 17 Ekim'de başlıyor

Elon Musk’ın özel mesajları, Twitter’la olan hukuki mücadelesinde onu bir kez daha zora sokabilir. İki tarafın avukatları, anlaşmanın kaderini belirleyecek Ekim ayı duruşması öncesinde Delaware’deki Kançılarya Mahkemesi’nde bir kez daha karşı karşıya geldi.

Elon Musk Twitter davası şimdi de Signal’e sıçradı. Üç saatten uzun süren duruşmada gündeme getirilen sorunlar arasında Musk’ın şifreli mesajlaşma uygulaması Signal’ı kullanması da vardı. Twitter’ın avukatları, Musk ile Musk’ın aile ofisi başkanı Jared Birchall arasındaki bir alışverişin ekran görüntüsüne atıfta bulunarak, Musk’ın uygulama aracılığıyla gönderilen mesajları sakladığını iddia ediyor.

Twitter’ın avukatlarına göre, mesaj Morgan Stanley ve Marc Andreesen’in yanı sıra Musk’ın Twitter ile yaptığı anlaşmanın “AB düzenleyici onayı hakkında bir görüşme”ye atıfta bulundu. Twitter’ın avukatları, Musk ve Birchall’ın anlaşma hakkında konuşmak için Signal’i kullanmayı reddetmesinin ardından borsanın ekran görüntüsünü ortaya çıkardıklarını söyledi. Ekran görüntüsü, mesajın otomatik olarak silinecek şekilde ayarlandığını gösterdi.

twitter 2

Twitter avukatları ayrıca Musk ile Twitter anlaşmasında ortak yatırımcı olarak belirlenen Oracle Yönetim Kurulu Başkanı Larry Ellison arasındaki “eksik bir metin mesajı”ndan da bahsetti. Musk ve Ellison, Musk’ın Twitter anlaşmasının “geçici olarak beklemede” olduğunu tweetlemeden önceki sabah mesajlaşıyorlardı. Metinlerin öneminin ne olduğu net değil, ancak Twitter’ın avukatları, Musk’ın Ellison’la bir telefon görüşmesi ayarlamadan önce “ilginç zamanlar” diyerek yazdığını kaydetti.

Elon Musk ve Twitter davasında yargıçtan ilk yorum!

Twitter’ın avukatları, davadaki yargıç McCormick’ten Musk’ın mesajlarını ele alması nedeniyle yaptırım yapmasını istiyor. Twitter’ın avukatları duruşma sırasında, “Mahkemenin ciddi bir yaptırım uygulama zamanının geldiğini düşünüyoruz” dedi.

Elon Musk Twitter davası şimdi de Signal’e sıçradı

Musk’ın tarafı, Tesla CEO’sunun Signal kullanımının önemini küçümsemeye çalıştı. Musk’ın avukatlarından biri, “Aslında kanıtları yok ettiğimize dair hiçbir kanıt yok” yanıtını verdi. “Sinyal, bilirsiniz, kulağa hain bir cihaz gibi geliyor,” dedi. “Aslında, Twitter yöneticileri, birçoğunun gerçekten Signal mesajlaşma kullandığını doğruladı.”

Musk’ın avukatları, Jack Dorsey ve yönetim kurulu başkanı Bret Taylor arasında Signal mesajlarının varlığından bahsetti ve mevcut CEO Parag Agrawal’ın da Signal mesajlarını devrettiğini kaydetti. “Sinyal egzotik bir mekanizma değil, Silikon Vadisi’nde bu platformu kullanmak çok yaygın” dedi.

Elon Musk Twitter davasının Şubat 2023'e ertelenmesini istedi

Özellikle, son duruşma, Twitter avukatlarının Musk ile yapılan anlaşmanın orijinal şartlarını uygulamak için yasal keşif sürecinde elde edilen Musk’ın özel mesajlarını ilk kez kullanmıyor. Twitter’ın avukatları daha önce Musk ile Morgan Stanley bankacılarından biri arasında, Twitter ile müzakerelerini yavaşlatmak için Musk’ın “3. Dünya Savaşı” ile ilgili endişelerini dile getirdi.

McCormick’in önümüzdeki birkaç gün içinde Twitter’ın Musk’a yaptırım kararı alması bekleniyor. Anlaşmanın kaderini belirleyecek beş günlük bir duruşma 17 Ekim’de yapılacak.

Yeni Silent Hill oyunu ortaya çıktı