Elon Musk pedo davasını kazandı

elon musk pedo

Elon Musk pedo guy diyerek hakaret ettiği dalgıç tarafından açılan davada kendini aklayarak ceza ödemekten kurtuldu.

2018 yılında Tayland’da ilkokul öğrencisi 12 çocuk bilimsel gezi için girdikleri mağarayı ani yağmurlar nedeniyle su basması sonucu, mahsur kalmıştı.

Elon Musk pedo iddiasıyla cinayet girişiminde mi bulundu?

Tüm dünyanın çocukları kurtarmak için seferber olduğu olayda Elon Musk da ülkeye çok pahalı bir mini denizaltı göndermek istemişti.

Ancak, Musk’ın denizaltılı planını “gereksiz bir şov” olarak gören kurtarma ekibinin başındaki dalgıç kısa sürede Musk’ın öfkesini üzerine çekmişti. Musk bu dalgıcın 13 yaşında bir kızla evli olduğunu ve çocuk tecavüzcüsü olduğunu iddia etmişti.

Dalgıç ise Musk’ın, milyar dolarlara sahip bir kabadayı olduğunu dile getirerek laf dalaşına girmişti.

Twitter’dan tüm dünyaya yayılan “pedo” iddiasına karşı, dalgıç Vernon Unsworth eşiyle evlendiğinde kadının 30 yaşında olduğunu spat eden belgeleri göstermişti. Vernon Unsworth daha sonra Tesla’nın CEO’suna 190 milyon dolarlık tazminat davası açmıştı.

ABD’li yargıçlar şimdi Musk’ın 190 milyon dolar ödeyecek kadar büyük bir kabahati olmadığınına karar vererek Musk’ı akladılar.

Öte yandan, hiçbir belgeye veya ispata dayanmadan Musk’ın insanları sosyal medyada lince hedef etmesi, kamuoyunda büyük tepki çekmişti. Bu tür bir iddianın Tayland gibi bir ülkede insanların linç edilerek öldürülmesine neden olduğu biliniyor.

Phoenix Point büyük beğeni topladı

Musk’ın Twitter’daki sözlerinin cinayet girişimiyle eş değer olduğunu savunan bir kesim de bulunuyor ve ceza almamasını  mahkeme tarafından korunmasına bağlıyorlar.

elon musk pedo