Elon Musk Tesla hissedar davası ile boğuşuyor

Tesla, bir pil fabrikası inşa etmek için 3,6 milyar dolar harcayacak

Elon Musk son dönemlerde adını sürekli Twitter ile ansa da şimdi Tesla hisseleri ile ilgili sorunlarla da gündemde. İşte detaylar.

Elon Musk, federal bir yargıçtan, yaklaşmakta olan Tesla hissedar davasını San Francisco’dan taşımasını istedi. Associated Press’e göre, milyarderin kişisel avukatı Alex Spiro, davanın 17 Ocak’ta başlamasının planlanmasına iki haftadan az bir süre kala, Cuma günü geç saatlerde talepte bulundu.

Musk’ın hukuk ekibi, San Francisco’daki potansiyel jüri havuzunun Musk’a karşı önyargılı olacağını savunuyor. Musk, söz konusu davayı 2021’in sonlarından beri Tesla genel merkezine ev sahipliği yapan Teksas’a taşımak istedi.

Elon Musk Tesla hissedar davası ile boğuşuyor

Toplu dava, Musk’ın yaptığı “yanlış ve yanıltıcı” ifadeleri içeriyor. Musk’ın bir süredir başı dertten kurtulmuyor desek yanlış demiş olmayız. Bu kapsamda hem Twitter hem de Tesla tarafında sorunlar yaşayan milyarder davalar ile boğuşmaya devam ediyor.

Geçen bahar, federal yargıç Edward Chen  Musk’ın “yanlışlığını bilerek pervasızca açıklamalar yaptığı” sonucuna vardı ve davaya karışan hissedarlar erken bir zafer kazandılar. Yaklaşan duruşma, Musk’ın tweet’inin otomobil üreticisinin hisse senedi fiyatını etkileyip etkilemediğini ve olası zararlardan sorumlu tutulması gerekip gerekmediğini belirleyecek.

Tesla hissedarlarını temsil eden avukatlardan biri olan Nicholas Porritt, Associated Press’e “Elon Musk’un endişeleri asılsız ve önerisi haksız” dedi. Tesla ve Twitter açısından sorunlar yaşayan CEO adından bir süre daha söz ettirecek gibi görünüyor.

Inception Concept : PEUGEOT yeni bir dönem başlatıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir