Ana SayfaGenelElden Ring en çok oynanan oyun olabilecek mi?

Elden Ring en çok oynanan oyun olabilecek mi?

Tüm popülaritesine rağmen, Elden Ring yılın en çok oynanan oyunu olmaya yakın dahi değil ve 2022 sona erdiğinde unvanı perçinlemesi de pek mümkün görünmüyor.

Elden Ring en çok oynanan oyun olabilecek mi? Bu araştırma, pazar araştırma firması NPD’nin yönetici direktörü ve video oyun endüstrisi danışmanı Mat Piscatella’ya ait. Liste, Minecraft, GTA 5 ve Fortnite gibi piyasaya sürüldüklerinden bu yana oyun endüstrisine hakim olan birkaç oyunu içeriyor. Bunların yanında Call of Duty: Vanguard, Warzone, The Sims 4 ve Among Us dahil olmak üzere devasa franchise isimler de var.

Animal Crossing: New Horizons ile birlikte NBA 2K22 ve Madden NFL 22 gibi birkaç spor oyunu da ilk 10’a girmeyi başardı. Piscatella’nın vurguladığı üzere, yılın şimdiye kadar en çok oynanan 10 oyununun yarısı bu on yılda piyasaya sürülmedi ve Elden Ring bunlar arasında değil.

Elden Ring en çok oynanan oyun

Elden Ring’in World of Warcraft ve Rocket League gibi çok oyunculu oyunların yanı sıra Skyrim gibi büyük tek oyunculu oyunların ardından listede 20. sırada yer aldığı bildiriliyor. Piscatella’nın listesi, oyunun tahmini oyuncu sayılarını içermiyor ve bulguları oluşturmak için kullanılan örnek boyutunu  da açıklamıyor.

Elden Ring en çok oynanan oyun

Elden Ring en çok oynanan oyun olabilecek mi

Elden Ring 13 milyondan fazla kopya satmış, eleştirmenleri büyülemiş ve dünyayı kasıp kavurmuş olabilir, ancak en çok oynanan oyunlar listesinde en üst sıralarda yer almaması şaşırtıcı değil. Sadece bu yılın Şubat ayında piyasaya sürülmedi, aynı zamanda en yüksek performans gösteren oyunlar, izleyicilere ulaşırken kendilerini oyunun zeitgeistinde sağlamlaştırabilenler..

Elden Ring en çok oynanan oyun

Elden Ring’in konumu yıl sonuna kadar artabilecek olsa da, ilk ona girmesi pek mümkün görünmüyor. Öncelikli olarak yetişkin izleyiciler için derecelendirilen tek oyunculu bir oyun olarak, Fortnite veya Among Us’ın çekiciliğine asla sahip olamayacak. İstila mekaniği sosyal oyunlara yeni bir yaklaşım olsa da, oyuncuları düzenli olarak yeni içerik sezonları boyunca geri çekebilecek canlı hizmet unsurlarının olmaması, en yüksek satış döneminin bittiği anlamına geliyor.

Ancak, listede birkaç beklenmedik giriş var. Call of Duty: Vanguard, daha önce Activision’ın oyunun satış rakamlarıyla 2020’de Call of Duty: Black Ops Cold War’da %36.1 düşen hayal kırıklığını dile getirmesine rağmen ilk 10’a girdi.

Animal Crossing: New Horizons‘ın popülaritesi de oldukça şaşırtıcı. Yeni Ufuklar, genellikle daha geniş oyun kültürüne dahil olmayan insanlarla rezonansa giren sevilen bir dizi olmasına rağmen, iki yıldan fazla bir süre önce piyasaya sürüldü. Hala bu kadar yüksek bir oyuncu sayısına hükmedebilmesi, sosyal simülasyon oyunlarının cazibesi ve Covid-19 pandemisinin ilk günlerinde aldığı ticari destek hakkında çok şey söylüyor.

Elon Musk, Tesla kredilerini düşürmek için 6 milyar dolar harcayacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting