Ana SayfaGenelMicrosoft “Xbox Cloud Gaming” beta sürümünü başlattı

Microsoft “Xbox Cloud Gaming” beta sürümünü başlattı

2019’da Microsoft , daha sonra Xbox Game Pass’e entegre edilen “Xbox Cloud Gaming” beta sürümünü başlattı.

Şu anda hizmeti Microsoft Game Pass’in “Ultimate” katmanıyla sunuyor. Gelen son raporlar da şirketin daha erişilebilir hale getirmek için çalıştığını gösteriyor. Windows Central’ın yeni bir biçimini kullanan şirket şu anda test aşamasından geçen bir oyun akışı dongle’ı üzerinde çalışıyor.

“Keystone” kod adlı cihaz, Windows veya Xbox OS’nin basitleştirilmiş bir sürümünde çalışabilir. Cihaz, Amazon Fire TV Stick gibi bir akış dongle’ı gibi çalışacak ve hem TV’lerde hem de monitörlerde çalışabilen bir tak ve çalıştır çözümü olacak.

Xbox Bulut Oyun hizmeti sağlamanın yanı sıra, TV’nizde video akışı yapmanıza, uygulama yüklemenize, müzik çalmanıza vb. izin veren bir medya akış cihazı olarak da çalışması bekleniyor. Bu muhtemelen onu hem oyun hem de medya tüketimi ihtiyaçları için tek duraklı bir çözüm haline getirecek.

Microsoft

Bir Microsoft yetkilisi Windows Central’a yaptığı açıklamada, “Keystone” adlı cihazın halka açılmadan önce hazırlanmak için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu, bu nedenle yakın zamanda piyasaya çıkmayacağını belirtti. Bakalım süreç bize neler gösterecek.

Samsung yakında Avrupa’da Galaxy A23 5G’yi piyasaya sürecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting