El Salvador’dan tarihi Bitcoin hamlesi

Bitrota 1 milyar TL

Kripto para dünyasının en gözü kara ülkesi konumunda olan El Salvador, Bitcoin üzerinden tarih yazmaya devam ediyor.

El Salvador‘dan tarihi Bitcoin hamlesi. Kripto para dünyasını yakından takip edenlerin birçoğu belki de yakın zamana kadar El Salvador isminde bir ülke olduğunu bile duymamış olabilir. Bununla birlikte El Salvador devlet başkanı Nayib Bukele tarafından Bitcoin’in yasal olarak kullanımının önünün açılması, bu küçük ülkeyi bir anda herkesin ilgi odağı haline getirdi.

Bitcoin hakkında fırsat bulduğu her an da son derece olumlu ve yapıcı açıklamalarda bulunan Bukele, dün kripto para dünyasında gerçekleşen ve adeta bir çöküşü anımsatan büyük dalgalanmayı da kendi penceresinden bir alım fırsatı olarak gördü ve devlet hazinesine 150 Bitcoin daha ekledi.

Bitcoin gizliliği ve güvenliği arttırdı!

El Salvador’dan tarihi Bitcoin hamlesi

Üstelik, Tron ağı kurucu olan Justin Sun‘ın ilk etapta 100 adet olarak planladığı Bitcoin alımı için de bizzat ricacı olarak bu şirketin de 50 BTC daha almasına vesile oldu. Bu konu hakkında bir açıklama yapan Bukele, eğer Bitcoin’den bir kar elde edebilirse, bu kar ile ülkede hastane ve okul gibi yatırımlar yapacağını duyurdu.

Ayrıca El Salvador başkanı daha önce yaptığı açıklamalarda dünyanın en önemli iş insanlarından biri olan Elon Musk‘ı eleştirmiş, onun sık sık Bitcoin ve diğer kripto varlıklar hakkında açıklama yapmasını “maniplasyon” olarak değerlendirmişti. Elon Musk cephesinden ise şimdilik bu ithamlara verilmiş bir yanıt bulunmuyor. Bakalım El Salvador’un Bitcoin’e verdiği bu destek, onlara nasıl geri dönecek?

Aşk 101’in yıldızı Twitter’da gündem oldu