Facebook Messenger yeni özelliği büyük kolaylık sağlayacak

Uçtan uca şifreleme

Facebook Messenger yeni özelliği kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlayacak gibi görünüyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalar şirketin yeni bir güncelleme için hazırlandığını gösteriyor. İşte merak edilen bütün ayrıntılar.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Facebook Messenger yeni özelliği ile ön plana çıkacak. Hatırlayacağınız üzere önceki aylarda Instagram ve Messenger kullanıcılarının ortak grup sohbetleri yapması sağlanmıştı. Şimdi ise konuya yeni bir perspektif kazandırılıyor.

Hemen öncesinde Facebook şirketinin Meta olarak isim değiştirdiğini belirtelim. Bazen okuyucular Meta şirketinin kim olduğunu merak edebiliyor. Facebook geçtiğimiz haftalarda isim değiştirdi ve Meta olarak adlandırıldı. Bu şirket bundan sonra Facebook Messenger üzerinden hesap ödeme paylaşımı sunacak.

Facebook Messenger yeni özelliği ödeme kolaylığı sunuyor

Dünyanın en fazla tercih edilen sosyal medya platformları içerisinde yer alan Facebook Messenger sohbet üzerinden paylaşım yapılmasını sağlıyor. Bu paylaşımlar son derece efektif bir şekilde gerçekleşecek. Yani artık hesabın kim tarafından ödenmesi gerektiği tartışılmayacak.

Facebook Messenger yeni özelliği

Yeni gelen özellik ile birlikte eve gelen faturalar kira ödemeleri veya restoran gibi harcamalar grup sohbetleri üzerinden paylaşılacak. Böylece kişi başı ne kadar verilmesi gerektiği ortaya çıkacak. Üstelik yeni uygulama bunu kendisi hesaplıyor. Facebook Messenger üzerinden isteyenler Facebook Pay ile ödeme yapabilecek. Facebook Messenger yeni özelliği kolaylık sağlayacak.

Facebook ve Instagram kullanıcı güvenliğini korumak istiyor

Yeni özelliğin henüz deneme aşamasında olduğunu baştan belirtelim. Şirket önümüzdeki haftalarda bu özelliği kullanıma açacak. Peki siz Meta şirketi tarafından sunulacak olan bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir