El Salvador dijitalleşmeye hızlı başladı: Tüm dünyaya çağrı yapıldı

Bu altcoin yükselişe

Birçok kişinin haritada bile yerini göstermekte zorlanacağı El Salvador dijitalleşmeye hızlı bir giriş yaptı. Ayrıca dünyadaki herkese önemli bir çağrıları vardı. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

El Salvador dijitalleşmeye başladı. Tüm dünyada kripto para rüzgarı hızlı bir şekilde esiyor. Genellikle dijitalleşme ile kripto paralar neredeyse aynı kefeye konuluyor. Bu nedenle teknolojide öncü görünmek isteyen ülkeler veya şirketler Bitcoin alıp satmak istiyor. Bunun en canlı örneklerinden birisi de El Salvador oldu.

Bildiğiniz üzere genellikle G20 üyesi ülkeler ve uluslararası finans kuruluşları kripto paralara yakın durmaya çalışıyor. Bunun en önemli nedeni ise takip edilmesinin imkansız olması. İşte tam da bundan dolayı geleceğin teknolojisi olarak görülüyor. İnsanlara bağımsız finans sağladığı düşünülüyor.

El Salvador dijitalleşmeye çok yakın

Merkezi finans sistemlerine karşı merkezi olmayan bir model sunan Bitcoin ve diğer kripto paralar yeni dünyanın mihenk taşı olarak görülüyor. En azından El Salvador bunu kesinlikle böyle düşünüyor. Haziran 2021 tarihinde yaklaşık olarak 140 milyon dolarlık Bitcoin alan bu ülke ilginç bir karar verdi.

Alınan karara göre tüm Bitcoinler halka eşit bir şekilde dağıtılacak. Böylece Bitcoin aslında halk tarafından kullanılan bir araç haline gelecek. Tüm vatandaşlar şu anda 30 dolarlık Bitcoin sahibi oldu. Ancak kripto para liderinin hızlı düşmesi bir miktar zarara yol açtı.

Bitcoin tekrardan 50 bin doların üzerinde

MicroStrategy’nin kurucu CEO’su Michael Saylor ve birçok yatırımcı 30 dolarlık Bitcoin alarak El Salvador’a destek oldu. Finans kuruluşları kripto paraların bu kadar hakim olmasından pek memnun değil. 30 dolarlık Bitcoin alma hareketi ise onları iyice kızdırdı. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir