Maaşlar kripto paralar üzerinden ödeniyor: Yeni trend başladı

LUNC kritik teklife

Maaşlar kripto paralar üzerinden ödeniyor. Artık işçi maaşları kripto paralar ile veriliyor. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

2021 yılında yapılan bir ankete göre maaşlar kripto paralar üzerinden ödenmeye başlandı. İşe alım formları dikkate alınarak hazırlanan bu raporda maaşını çeşitli dijital varlıklar üzerinden almak isteyen işçi sayısının sürekli olarak arttığı görülüyor. Hatta bu artış her ay yüzde 10 olarak resmi kayıtlara geçti.

Konuyla ilgili yapılan araştırmalara baktığımızda artışın sadece bölgesel olmadığı görülüyor. Tüm dünyada küresel bir istek artışı olduğunu görüyoruz. Yani hem işveren hem de işçiler kripto paralar üzerinden ödeme yapılmasını talep ediyor. Bu durum Bitcoin gibi kripto para birimlerinin çok hızlı bir şekilde yükselmesini sağlıyor.

Maaşlar kripto paralar ile sağlanacak

Bitcoin ile ilgili yapılan araştırmalara baktığımızda yatırımların her geçen yıl daha fazla arttığını görüyoruz. Özellikle kurumsal şirketler dev dijital varlıklara yöneliyor. Bu durum hem onların değerini artırıyor hem de geleceğe yönelik dijitalleşme çabalarını daha önemli hale getiriyor.

Maaşlar kripto paralar

Yapılan araştırmalara baktığımızda maaş verilirken en fazla tercih edilen kripto para biriminin Bitcoin olduğunu görüyoruz. Onun hemen ardından Ethereum geliyor. USDC ise çok fazla tercih edilen dijital varlıklar içerisinde yer alıyor. Fakat bu varlık daha çok dijital dolar olarak ön plana çıkıyor. Solana ve Dash yine büyük oranda tercih ediliyor.

Ruslar artık porno da izleyemeyecek! Şok yaptırım!

Yeni dünya finans düzenine baktığımızda maaş alma trendinin artık kripto paralar üzerinden şekillendiğini görüyoruz. Hem şirketler hem de işçiler artık kripto paralar üzerinden ödeme yapılmasına sıcak bakıyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir