Ana SayfaDonanımEkran kartı fiyatları düşecek mi?

Ekran kartı fiyatları düşecek mi?

Madencilik sektörünün yapı taşlarından biri olan ekran kartları, hala ulaşılması zor bir değer. Peki yakın zamanda ekran kartı fiyatları nasıl şekillenecek? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Ekran kartı fiyatları düşecek mi? Çok değil geçtiğimiz yılın Aralık ayında yani 5 ay öncesinde 4000 TL gibi fiyatlara satılan ekran kartları şimdilerde 8000 TL gibi absürt fiyatlardan satılmaya başladı. O da sıfırını bulabilirseniz. Fakat sabredin bu buhranın bitmesine az kaldı.

Kripto paraların yaygınlaşması ve popülerleşmesi ile birlikte, mining yapan kişilerin sayısı da hayli arttı. Bilindiği üzere bazı kripto paraları üretmek için yüksek güçlü GPU yani ekran kartlarından faydalanılıyor.

Ekran kartı fiyatları

Günümüz kurlarıyla bir ekran kartı kendi parasını 8 – 9 ay gibi bir sürede çıkartıyor. Sonrasında ise getirisi tamamen kar olarak kullanıcıya kalıyor. Hal böyle olunca ekran kartlarına olan talepte de patlama yaşandı.

Şu anda piyasada ekran kartı bulmak fena halde zorlaşmış durumda. Olan ekran kartlarının fiyatları da hayli üst seviyelerde. Peki bu fiyatlar ne zaman düşecek?

ekran kartı fiyatları

Ekran kartı fiyatları düşecek mi?

Günümüzde mining ile uğraşanların çok büyük bir bölümü ethereum kazıyor. Bitcoin’den sonra en değerli kripto para konumunda yer alan ETH geçtiğimiz günlerde bir güncelleme aldı.

ETH 2.0 güncellemesi ile birlikte madencilerin kazançları da önemli oranda düştü. Bu da madencilik yapmayı eskisi kadar karlı kılmayacak.

ekran kartı fiyatları

Bu seviyede pek çok kişinin sisteminin fişini çekerek ekran kartlarını satışa çıkarması bekleniyor. Bu durumda piyasadaki kartların fiyatı da muhtemelen düşecektir.

Eğer şu sıralar ekran kartı almayı düşünüyorsanız bir süre daha beklemenizi tavsiye ederiz.

Opera kripto tarayıcısı iOS cihazlara geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting