2GB ekran kartı ile madencilik yapılır mı? İşte bu sorunun yanıtı

Ekran kartları ucuzluyor

Malum artık ETH madenciliği yapılamıyor. Dolayısıyla buradaki ekran kartları da diğer coinlere yönelmiş durumda. Peki bu şartlarda bile 2GB’lık kartlarla madencilik yapmak mümkün mü? İşte detaylar.

2GB ekran kartı ile madencilik yapılır mı? İşte bu sorunun yanıtı! Hali hazırda 8GB ve 4GB’lık kartlarla madencilik yapmak mümkün. Genel olarak 8GB’lık kartlarla NEOX madenciliği yaparken, 4GB’lık kartlarla ise Ravencoin madenciliği yapılıyor. Peki ya 2GB’lık ekran kartları?

Normalde 4GB’lık ekran kartıyla NEOX madenciliği de yapılabiliyordu. Fakat ağda gerçekleşen son güncellemelerden sonra 4GB’lık kartlarla kazım yapmak biraz zorlaştı. Burada zorlaşmadan kastımız kazım hızının düşürülmüş olması.

Ekran kartı fiyatları

NEIOX mining ekranını açtığınızda karşınıza zombie mode tarzında bir ifade geliyor. Bu da kartınızın kazım hızını sıfır ya da yakın değerlere çekiyor. 2GB’lık kartlarda ise böyle bir şansınız yok. Yani ne NEOX ne de Ravencoin kazamazsınız.

Peki 2GB’lık kartlarla madencilik olayı tamamen bitti mi? Elbette hayır.

Bitcoin mining exchange cover

2GB ekran kartı ile madencilik yapılır mı? İşte bu sorunun yanıtı

Şu anda 2GB’lık kartlarla NEOX ya da ravencoin kazamasanız bile farklı coinlere yönelebilirsiniz. Örneğin Raven yerine Turtlecoin kazmanız mümkün. Elbette bu coinlerin kazancı NEOX kadar yüksek değil. Fakat günün sonunda baktığınızda elektrik faturanızı karşılayıp size de 3 – 5 birşeyler kazandıracak nitelikte.

ekran kartı 1

Eğer madencilik işine yeni girecekseniz aldığınız kartın en az 8GB olmasını tavsiye ederiz. Hali hazırda 4GB’lık bir karta sahipseniz de farklı coinler kazabilirsiniz. Ya da diğer coinler de 4GB’lık kartlara olan desteğini kesmeden bu kartları elden çıkarabilirsiniz.

Burada tercih tamamen kullanıcılara bırakılmış durumda.

PUBG BATTLEGROUNDS 2023 yılına güncelleme ile başlıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir