Ana SayfaGenelE3 oyun fuarı 2023'te geri dönüyor

E3 oyun fuarı 2023’te geri dönüyor

Pandemi nedeniyle üç yıldır fiziki olarak düzenlenemeyen E3 oyun fuarı, 2023’te tam anlamıyla geri dönüyor.

Koronavirüs pandemisi sebebiyle insanların büyük kalabalıklar halinde bir araya gelmesinin neredeyse imkansız hale gelmesi, doğal olarak tüm fuarları ve festivalleri de çok kötü etkiledi. Oyun ve teknoloji dünyasının önemli buluşma noktalarından biri olan E3 oyun fuarı da bu zorlu süreçte düzenlenemez hale geldi. Nitekim son iki yıldır fiziki olarak E3 düzenlenemiyor. Ancak E3 yönetimi 2023’te bu durumu değiştirmeye kararlı görünüyor.

Washington Post tarafından paylaşılan bilgilere göre Electronics Entertainment Expo, ya da daha yaygın olarak kullanılan ismiyle E3, 2023’te geri dönüyor. Yine oyun severlerin evlerinden takip edebileceği online etkinlikler olacak. Ancak bu kez asıl fuar yine fiziki olacak ve oyun severler ile oyun sektörü bir kez daha gerçekten bir araya gelecek.

e3 2

Washington Post’a konuşan Electronic Software Association CEO’su Stan Pierre-Louis, 2023’te fuar alanına dönecekleri için çok heyecanlı olduklarını söyledi. E3 oyun fuarı 2020 ve 2021’de dijital olarak düzenlenmiş, 2022’de ise tamamen iptal edilmişti. Bu yüzden 2023’teki geri dönüşün nasıl olacağı ve oyun severlerin eski ilgiyi gösterip göstermeyeceği merak konusu.

Aynı şekilde oyun şirketlerinin fuara dönüp dönmeyecekleri de merak ediliyor. Çünkü artık pek çok şirket oyunlarla ilgili duyuruları için kendi etkinliklerini düzenliyor. Sony’nin PlayStation için düzenlediği State of Play etkinlikleri bunun ilk akla gelen örneklerinden. Online etkinliklerin artık çok daha yaygın hale gelmesi, oyun şirketlinin E3 gibi fuarlara olan ihtiyaçlarını azaltmış durumda.

Formula 1 yarışlarını Netflix yayınlayabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting