Microsoft E3’te olmayacak

E3 Microsoft

Sony ve Nintendo’dan sonra Microsoft da bu yıl fiziki olarak düzenlenecek olan E3 2023 fuarında yer almayacaklarını açıkladı.

Son üç yıldır dünyanın başına musallat olan koronavirüs salgını artık yavaş yavaş kontrol altına alınmış durumda. Bu yüzden korona döneminde iptal edilen pek çok organizasyon da yavaş yavaş geri dönüyor. Pandemi şartları sebebiyle iki yıldır fiziki bir etkinlik olarak düzenlenemeyen E3 da bu yıl sahalara geri dönüyor. Ancak pandemi sebebiyle verilen iki yıllık ara fuardan çok şey alıp götürmüş durumda. Bunların başında da fuara katılan şirketler geliyor.

Hatırlarsanız Sony ve Nintendo, kısa süre önce yaptıkları açıklamalarla fuarda yer almayacağını açıklamıştı. Bugün de benzer bir açıklama Microsoft’tan geldi. Son yıllarda attığı adımlarla oyun dünyası için daha da önemli bir şirket haline gelen Microsoft, bu yıl E3 fuarının fiziki kısmına katılmayacaklarını duyurdu.

e3 microsoft 2

Şirket sadece fuarın online ayağında yer alacak. Ancak fiziki olarak gerçekleştirilen bir fuar varken dijital tarafının pek de bir şey ifade etmeyeceği biliniyor. Bu noktada Microsoft’un katılımı tamamen sembolik olacak diyebiliriz. İş fuarda gerçekten yer alan oyun şirketlerine geldiğinde, Nintendo gibi Microsoft da fuarda olmayacak. Bu da fuarın geleceğine dair ciddi soru işaretleri yaratıyor.

Bir dönem oyun dünyasının en önemli buluşma noktası olan E3, pandemi sebebiyle ara verdiği bu iki yıl da gözden düşmüş gibi görünüyor. Özellikle Microsoft ve Sony gibi şirketler artık kendi özel etkinliklerini düzenledikleri için bu fuara eskiden olduğu gibi ihtiyaç duymuyor. Nitekim Microsoft da bu hafta yaptığı açıklamada, oyunlarla ilgili duyurularını 11 Haziran’da gerçekleşecek Xbox Games Showcase’te yapacağını hatırlatmayı ihmal etmedi.

Qualcomm yeni yonga setini bu hafta tanıtacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir