Ana SayfaGenelFormula 1 yarışlarını Netflix yayınlayabilir

Formula 1 yarışlarını Netflix yayınlayabilir

Canlı yayın alanına da girecek olan Netflix, Formula 1 yarışlarının yayın haklarını satın almak için F1 yönetimi ile görüşüyor.

Abonelerini elinde tutabilmek ve yeni aboneler çekebilmek için yeni yollar arayan Netflix’in canlı yayın özelliği üzerinde çalıştığı bir süredir biliniyor. Netflix’in canlı yayın alanına gireceği ilk ortaya çıktığında, şirketin bazı stand-up gösterilerini ve yarışma programlarını canlı yayınlamayı planladığı söyleniyordu. Ancak görünüşe bakılırsa Netflix’in canlı yayına yönelik planları bunların ötesine geçiyor. Gelen son haberlere göre Netflix, Formula 1’in yayın haklarını almak için görüşmeler yapıyor.

Bildiğiniz gibi Netflix’te yayınlanan F1 belgesel dizisi Drive to Survive, izleyicilerden büyük ilgi görmüş, Formula 1’e olan ilginin artmasına katkıda bulunmuştu. Bu yüzden Netflix’in F1 yönetimiyle hali hazırda iyi ilişkileri bulunuyor. Ancak Netflix’in F1’in yayın haklarını alması için iki önemli rakibi geride bırakması gerekiyor. Çünkü dünyanın en popüler yarış serisi olan F1’in haklarını almak isteyen iki dev şirket daha var. Comcast’in sahibi olduğu NBCUniversal ve spor yayınları konusunda lider markalardan biri olan ESPN.

formula 1 2

Formula 1’in yayın hakları şu anda Disney’in sahibi olduğu ESPN’de. Ancak bu sözleşme 2023’te sona eriyor. Netflix’te 2023’ten itibaren yarışları yayınlamak için F1 yönetimi ile görüşüyor.

F1 yönetiminin yarışların ABD’deki yayın hakları için yaklaşık 100 milyon dolar istediği söyleniyor. ESPN’in teklifi ise şimdilik 70 milyon dolarda. Öte yandan Netflix ve NBCUniversal’ın F1’in yayın hakları için ne kadar teklif ettiği ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

ESPN sözcüsü konu hakkında yaptığı açıklamada, F1’in yayın haklarını ellerinde tutmak için ellerinden geleni yaptıklarını, fakat anlaşılabilir şekilde F1 yönetiminin diğer seçenekleri de değerlendirdiğini söyledi.

Joker 2 resmen duyuruldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting