Dünyanın yaşayan en yaşlı insanı Kane Tanaka 119 yaşına girdi

Dünyanın yaşayan en yaşlı insanı Kane Tanaka, büyük torunu Junko Tanaka tarafından yayınlanan bir Twitter gönderisine göre Pazar günü 119 yaşına girdi. İşte detaylar.

Junko, Aralık ayında büyük büyükannesinin bir fotoğrafıyla “Büyük başarı. 119 yaşına ulaştı” diye tweet attı. “Umarım hayatı neşeyle ve dolu dolu yaşamaya devam edersin.” Junko, Twitter’da Tanaka’ya doğum günü için verilen hediyelerin fotoğrafını paylaştı.

 

Junko, ertelenen Tokyo 2020 Yaz Olimpiyatları öncesinde Olimpiyat meşalesini taşımaya hazırlanırken Mart 2021’de CNN ile konuştu. Tanaka’nın hayatını anmak için Ocak 2020’de Twitter hesabı açıldı. Junko, “Bunu dünyayla paylaşmak ve insanların ilham almasını ve onun sevincini hissetmesini istedim” dedi. 1903 doğumlu Tanaka, 19 yaşında bir pirinç dükkanı sahibiyle evlendi ve 103 yaşına kadar aile dükkanında çalıştı. Tanaka, iki dünya savaşından ve 1918 İspanyol gribinden sağ çıkan çok sayıda tarihi olay yaşadı.

Dünyanın yaşayan en yaşlı insanı Kane Tanaka 119 yaşına girdi
Tanaka’nın torunu Eiji Tanaka geçen yıl CNN’e verdiği demeçte, “Geçmiş hakkında çok fazla konuştuğunu hatırlamıyorum. Çok ileri görüşlü, şimdiyi yaşamaktan gerçekten hoşlanıyor” dedi. Açıkçası bu kadar afete, savaşa ve salgına rağmen bu yaşa kadar yaşamak gerçekten başarı diyebiliriz. 2022 yılını da sağ atlatırsa rekor kıracak olan Japon kadın şu anda en uzun yaşayan insan olarak tarihe geçiyor. Japonya’da oldukça ünlü olan yaşlı kadın global anlamda da tanınmaya başladı.

Acer Swift X 2022 dünyanın Intel ARC GPU’lu ilk dizüstü bilgisayarı olabilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir