Acer Swift X 2022 dünyanın Intel ARC GPU’lu ilk dizüstü bilgisayarı olabilir

2021’in sonlarında, Intel ARC GPU serisinin 2022’nin başlarında piyasaya sürülebileceği haberi gelmişti. Sonra ise by tanıtımın Mart ayında olacağı işaret edildi.

Yeni bir sızıntıya göre yarın yeni Intel ARC Alchemist GPU destekli dizüstü bilgisayarları görücüye öıkacak. Sızıntılara göre, Acer, yani 4 Ocak’ta Acer Swift X 2022 modelini piyasaya süreceği söyleniyor.

Bildirildiğine göre Swift X 2022’nin görüntüleri de ortaya çıktı. Dünyanın ilk Iris Xe grafikli dizüstü bilgisayarı olan selefi Swift X 2021 gibi, Swift X 2022’nin de ARC Alchemist GPU’lu ilk dizüstü bilgisayar olduğu söyleniyor.

Acer Swift X 2022

Görüntülere göre Acer Swift X 2022, önceki modele benziyor ancak birkaç değişikliği var. Dizüstü bilgisayarda Swift X 2021’de görülen tek bir bağlantı noktası yerine iki adet USB Type-C bağlantı noktası bulunuyor. Görüntülerde parmak izi tarayıcı eksik gibi görünüyor ancak güç düğmesi tarayıcı olarak ikiye katlanabilir. Ayrıca bir USB ve bir HDMI bağlantı noktasına sahip.

Bağlantı noktalarının yanı sıra dizüstü bilgisayar ince çerçeveli bir tasarıma sahip, ancak özellikleri hala gizli. Bunun dışında Acer’ın etkinlikte Acer Predator Helios 300, Predator Triton 500 SE ve Nitro 5 2022 gibi diğer dizüstü bilgisayarlarını da sergilemesi bekleniyor. Tüm dizüstü bilgisayarlar yeni donanımlara sahip olacak, bazı cihazlar 12. nesil Alder Lake H-35 CPU’lu olacak.

Google ve Facebook’a Rusya’dan 100 milyon dolarlık ceza