Disney 100 milyon abone sayısına ulaştı

disney 100 milyon abone

Yıllardır Netflix’e karşı kendi stream platformunu geliştiren Disney, yorucu çabalarının sonuçlarını almaya başlıyor.

Bir dönem sağladığı içeriklerle Netflix’in bugünkü başarısında önemli bir etki sahibi olan Disney kendi stream platformu Disney+’yı kurmak için içeriklerini Netflix’ten çekmişti. Şimdi Disney 100 milyon abone sayısına ulaşarak, ne kadar başarılı bir operasyon yürüttüğünü de ispatladı.

Disney 100 milyon abone ile Netflix ile savaşta yeni bir cephe açtı

Ancak Disney’in abone sayısı tamamen Disney+ servisinin abonelerinden oluşmuyor. Disney, Disney+’nın yanında, artık şalterlerini kapatmayı tartıştığı HULU ve spor servisi ESPN toplamında 100 milyon aboneye ulaştı.

Ancak yine de Disney+ servisinin abone sayısının bir seneden kısa sürede 58 milyona ulaşması tekrarı zor bir başarı. HULU abone sayısı 35 milyon ve ESPN abone sayısı da 8.5 milyona ulaşmış durumda.

disney 100 milyon abone

Disney’in tüm bu servislerinden ikinci çeyrekte edindiği gelir ise 11.8 milyar dolar. Ancak bu rakam, geçen yıl elde edilen 20 milyar doların neredeyse yarısına yakın. Bu büyük düşüşün nedeni ise Covid-19 nedeniyle Disney servislerine ve içeriklerine reklam vermeyi kesen iş dünyası ile sinemaların ve eğlence sektörünün kapanmış olması. Disney aynı zamanda eğlence parkları da işleten dev bir eğlence şirketi ve virüs nedeniyle buradan elde ettiği tüm gelirleri kaybetti. Parklar nedeniyle Disney’in 3.5 milyar dolar zarar ettiği de vurgulanıyor.

Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri belli oldu mu?