Disney açıklaması insanlarda şok etkisi yarattı!

Disney işe alımları dondurdu!

Geçtiğimiz aylardan yaz dönemine kadar toplamda 7.000 kişiyi işten çıkaracağını açıklayan Disney, bu plan kapsamında içerisinde bulunduğumuz hafta 4.000 kişiyi işten çıkaracağını açıkladı.

Disney açıklaması insanlarda şok etkisi yarattı! Dünya genelinde birçok büyük şirket, pandemi sürecinin etkileri nedeniyle işten çıkarma operasyonlarına devam ediyor. Bu kapsamda, medya ve eğlence sektörünün öncü isimlerinden Disney de çalışan sayısını azaltmak için harekete geçti. Şirket, yaz dönemine kadar toplamda 7.000 çalışanın işten çıkarılacağını duyurmuş ve ilk etabı tamamlamıştı. Şimdi ise Disney, operasyonun ikinci perdesini hayata geçiriyor.

Disney+ yeni projelerini duyurdu

Disney açıklaması insanlarda şok etkisi yarattı!

Bu hafta içerisinde toplamda 4.000 çalışanın işine son verilmesi bekleniyor. Operasyonun tamamlanması halinde şirketin toplamda 5.5 milyar dolar tasarruf yapacağı ifade ediliyor. Disney CEO’su Bob Iger, operasyonun amacının şirketin uzun vadeli büyüme hedeflerine ulaşmasını sağlamak olduğunu belirtti.

Disney+ Marvel filmlerine özel yeniliğini duyurdu

Disney’in işten çıkarma operasyonu, şirket çalışanları ve endüstri analistleri tarafından eleştiriliyor. Ancak şirket yönetimi, kararın ekonomik bir zorunluluk olduğunu savunuyor. Disney, bu zorunluluğun bir sonucu olarak, özellikle park ve tatil köyleri bölümlerinde çalışanların işine son vermek zorunda kalmıştı.

Disney işe alımları dondurdu!

Pandemi süreci, dünya genelinde birçok şirketi zor durumda bıraktı ve pek çok sektörde işsizlik oranları arttı. Her ne kadar pandemi sona ermiş gibi görünse de geçtiğimiz yılların ekonomik sorunları, bugünümüzü ve geleceğimizi etkilemeye devam edecek gibi görünüyor. Disney açıklaması insanlarda şok etkisi yarattı!

Yapay zeka yalan söyledi! Dünya şokta!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir