Ana SayfaGenelDiablo Immortal'ın günlük getirisi 1 milyon dolar

Diablo Immortal’ın günlük getirisi 1 milyon dolar

Diablo Immortal’daki oyun içi harcamalar sayesinde oyunun Blizzard’a günlük getirisi ortalama 1 milyon doları buluyor.

Son dönemin en dikkat çekici mobil oyunlarından biri olan Diablo Immortal, geçtiğimiz ayın başında oyunseverlerin beğenisine sunuldu. Android, iOS ve PC platformlarına yönelik olarak hazırlanan yeni Diablo oyunu, dünyanın dört bir yanında oyun severler tarafından ilgiyle karşılandı.

Blizzard’ın yeni oyunu ilgiyle karşılandı karşılanmasına ama oyunu oynamaya başlayan oyunseverler, kısa süre içinde rahatsız edici gerçeğin farkına vardı. Diablo Immortal ücretsiz bir oyun olarak lanse edilmiş olsa da oyunda başarılı olmak için oyun içi eşyalara para harcamaktan başka şansınız yoktu. Immortal’ın oyun içi harcamalara bu kadar bağlı olması büyük tepki çekti. Ancak aradan geçen bir ayın ardından görüyoruz ki bu tepkilere rağmen oyun Blizzard için büyük bir başarı hikayesine dönüşmüş durumda.

Diablo Immortal 24 milyon dolar kazandığını duyurdu

Çıkışından sonraki iki hafta içinde Blizzard’a 24 milyon dolar kazandırarak oldukça iyi bir başlangıç yapan Diablo Immortal, o günden beri de hız kesmiyor. Oyuncuların Immortal’da yaptığı oyun içi harcamalar Blizzard’a her gün 1 milyon dolar gelir getiriyor.

Mobil sektöre yönelik analizleriyle tanınan Appmagic adlı araştırma şirketi tarafından paylaşılan verilere göre Immortal, çıkışından bu yana 10 milyondan fazla indirmeye ulaştı. Ücretsiz oyunu indiren bu 10 milyon kişinin oyun içinde yaptığı harcamalar, Blizzard’a 49 milyon dolar olarak geri döndü.

Üstelik Appmagic tarafından paylaşılan veriler sadece mobil platformları kapsıyor. Buna bir de PC kullanıcıların yaptığı harcamalar eklenince Blizzard için daha da parlak tablo ortaya çıkıyor.

iPhone 14 Pro ve Pro Max bugüne kadarki en pahalı iPhonelar olabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting